| Zdgb a întrebat:

Imi place foarte mult de un prieten din cercul meu de prieteni,si cred ca asta este reciproc prin gesturile pe care le face si dupa spusele celorlalti prieteni,weekend-ul acesta am iesit la aer liber cu cortul,iar el a vrut sa doarma in cort cu mine,el a fost singurul care a avut grija de mine sa zic asa chiar daca asta era "datoria"varului meu sa aiba grija de mine pentru ca eu sunt cea mai mica de acolo,eu eram imbracata foarte subtire iar el m-a luat langa el si a inceput sa ma stranga foarte tare in brate,sa ma ia de mana,chiar mi-a dat bluza lui pentru ca mi-a fost frig si a ramas el in tricou,se juca cu parul meu s.m.d.,si am vorbit cu el si el ma tachina in acel timp si simteam cum ii batea inima foarte tare si avea oarecum fiori cand ma strangea in brate,tot timpul ma cauta si cand suntem afara sta langa mine si ma ia in brate si vorbeste doar cu mine si e altfel cu mine decat alte fete,m-am gandit sa-i confirm ca imi place de el, dar imi este cumva aiurea pentru ca diferenta dintre noi este de 4 ani(el 19, eu peste cateva luni fac 16)nu as vrea nici sa par o disperata pentru ca lui nu-i plac genul asta de fete,cum sa-i spun ca il plac,sau ceva pentru ca demult ma gandesc sa-i spun asta dar am asteptat putin sa vad ce se mai intampla,fata in fata nu prea putem vorbi din cauza prietenilor, imi puteti da niste idei cum i-as putea zice intr-un fel dragut.

6 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

In primul rand, ai dreptate nu puteti vorbi in fata prietenilor. Nu trebuie neaparat sa-i spui asta prin cuvinte, incearca doar sa petreceti cat mai multe momente singuri, doar tu si el. Poate cu timpul va veni si un sarutsmug. Orice ar fi i-ao incet.

| Xenia16 a răspuns:

Da, te place, ar trebui sa vorbesti cu el, daca nu poti fata in fata ii poti trimite un mesaj sa ii spui ce simti pentru el

| BlakeLively a răspuns:

De ce sa nu iesiti doar voi doi? Ce-i asa mare lucru, adica daca il inviti in oras nu inseamna cine stie ce. Vezi cum se poarta cu tine si incearca, intr-un mod subtil sa-l faci sa-ti impartaseasca sentimentele. Poate dupa cateva intalniri, dupa ce va cunoasteti mai bine o sa fiti impreuna! Bafta!

| Maaariiiiiaaaaa a răspuns:

Raspunde-i la apropouri. Sau spune-i pe facebook ca ti-a zis cineva ce te place. Si atunci vei vedea daca te place si vrea o relatie cu tine sau daca face toate astea doar ca sa te fraiereasca. smug Succes. :*

| Zdgb explică (pentru Maaariiiiiaaaaa):

Nu-i pot spune chestia cu "mi-a zis cineva ca ma placi"pentru ca va afla ca nu este adevarat, si de fraierit, nu, pentru ca el nu e genul de baiat care sta cu o fata doar pentru asi bate joc de ea sau sa stea doar asa sa obtina ceea ce vrea

| Maaariiiiiaaaaa a răspuns (pentru Zdgb):

Atunci, mai asteapta un timp, poate va face el primul pas. straight face :*