| Pikachu666 a întrebat:

Imi place foarte mult de un tip din liceu, insa nu i-am spus.

Inainte sa facem cunostinta,de fiecare cand ma vedea pe hol, se uita la mine. Apoi odata, el le-a intrebat pe niste colege de ale mele,cine sunt.

Intr-un final,prin diferiti prieteni am putut sa facem cunostinta.

Chestia e ca noi, chiar daca ne cunoasteam,cand ne vedem in pauza doar ne salutam, insa doar de cateva ori am incercat sa ma bag in seama cu el. Nu am vorbit mare lucru, iar odata se cam pierduse in vorba cu mine.
Vreausa ma ajutati cu cat mai multe pareri/sfaturi va rog frumos!

In fine, chestia e ca de fiecare daca cand ma vede se tot uita lung la mine, uneori am incercat sa il ignor, sa nu-l salut chiar daca era pin preajma mea cu alti prieteni, si tot se uita la mine.Alteori, imi zambeste cand il salut. Am impresia ca ma place, dar nu sunt sigura.

Acum nu stiu ce sa mai cred, oare ma place?

3 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Eu zic ca te place, de ce nu i da-i o sansa?

Nu neaparat sa fi cu el, dar ai putea sa incerci sa il cunosti.

Poate chiar e genul tau.Da-i o sansa si lui, poate reuseste sa te face fericita.

Take care.

| Deliα a răspuns:

Te place

| Werimar a răspuns:

Banuiesc ca ai facebook-ul lui..doar initiaza o conversatie cu el. daca el nu a facut asta inca si vezi, iti dai seama dupa cum vorbeste. Daca porneste un subiect de discutie. daca participa in conversatie, iti dai seama. Din ce ai spus mai sus e posibil sa te placa, si el sa fie timid pentru ca i-ai dar semnale pozitive si semnale negative ( faza cu ignoratul si sa nu il saluti ) el poate chiar te place dar pentru ca ai facut chestile alea e timid si crede ca nu are nicio sansa cu tine. Nu fii timida, nu ai nimic de pierdut happy, sper ca te-am ajutat, bafta!