| anonim_4396 a întrebat:

Buna,
Un baiat cu care am vorbit si in trecut mi-a zis ca ma iubeste mi-a cerut sa ne intalnim si am ajuns la concluzia ca suntem doar prieteni acum iar se uita la mine. Se uita in ochii mei, pe mess se da mare dar numai eu incep conversatia, ieri i-am zis de un baiat care ma place ( nu stiu cum venise vorba) si imi zice pe mess, "gata am strans destule detalii, il bat maine pe-asta, deja trec la amenintari! " il intreb eu : " de ce? " el: "pentru ca e prost!" Vorbeste cu mine, face ochii mari si se uita cateodata in zare si parca se uita la mine dar e prea departe si nu imi dau seama. Si totusi, se tot joaca cu doua colege si pe una dintre ele o ia in de picioare, cred ca ii ia apararea. Nu stiu ce crede el de fapt. Azi l-am luat si eu pe un coleg in brate, se uita in clasa mea, din departare. Am iesit pe hol si alergam dupa colegul meu si baiatul de care imi place se uita cumva mirat!
Ce sa mai cred? Un sfat va rog. (suntem in scoala generala, el e cu 6 luni mai mare decat mine). Multumesc.

1 răspuns:
| Nothing05 a răspuns:

Buna:*

Eu zic ca e gelos si inca tine la tine. Daca spui ca il ameninta pe cel care te place, se da mare in fata ta, te priveste in ochi, se uita la tine de departe inseamna ca ii pasa, il intereseaza. Daca nu l-ar interesa de tine crezi ca ar mai caut asa-zisele detalii despre cel care te place? :-). In ceea ce priveste pe acele fete, el poate incearca sa iti atraga atentia, sa te faca geloasa etc.;-)

Asa sunt baietii chatterbox. NU ne spun in fata ce simt si incearca sa ne atraga mereu atentiabatting eyelashes. Pana la urma eu cred ca iti va spune ce simte pentru tine. Ai putea, daca vrei sa vorbesti mai serios cu el si sa il intrebi exact ce simte pentru tine, de ce se comporta asa si sa rezolvati problema asta impreuna :-)

Sper ca te-am ajutat:*