| ursuuu a întrebat:

Imi place un baiat. ascultam acelasi gen de muzica si o data mi a zis: imi plac fetele care au aceleasi gusturi ca si mine, iubita mea nu asculta asa ceva. apoi ieri am vorbit cu el si am zis"okay" la care el: aw ce dragut ai zzis. haha dar faza e ca el are impresia ca am iubit. dar nu e adevarat. m a invitat sa merg in tabara cu el la vara! credeti ca ma place? apropo, mai demult, mi a zis ca isi iubeste prietena dar la scoala nu prea ii mai vad impreuna! deci ma place? daca da, cum sa ii dau de inteles ca si eu il plac? sad

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| jaqquas a răspuns:

Sigur ca te place, Ca sa-i dai de inteles, accepta invitatia.Cu siguranta totul va curge de la sine apoi.Eu nu cred ca are impresia ca ai iubit, daca avea te intreba, mare lucru!
Cu siguranta te vrea, dar daca intr-adevar isi iubeste prietena, de ce te mai invita in tabara la vara? ar insemna sa mearga si prietena lui cu el? poate vrea doar o aventura cu tine si apoi sa se intoarca la ea.Asa ca nu te oferi pe tava imediat, faci un pas serios in fata, atunci cand nu va mai avea iubita.Treaba cu placutul...sunt 1000000 de feluri prin care poti afla. Vorbeste cu el pe mess mai mult.sau la telefon..si totul decurge de la sine

| ursuuu explică (pentru jaqquas):

Prietena lui are alte planuri pentru la vara. nu mi place sa fiu a doua optiune. si oricum, nu pare genul de baiat care sa se foloseasca de fete. multa lume mi-a zis. deci pana la urma, l -as intreba ce parere are despre mine. crezi ca merge?

| jaqquas a răspuns (pentru ursuuu):

Eh nu pare genul, crede-ma ca toti suntem asa, daca scapam singuri pe undeva e-ar placea unde nu stie nimeni, ne incurcam fara probleme si cu alta.Parerea mea ca vei fi doar o aventura, iar tu vei ceda.Afla daca o iubeste cu adevarat, intreaba-l! Ce mare lucru..trebuie vorbita treaba...nu doar asa telepatic.Altfel vei avea doar de suferit daca il iubesti.Nu e nimeni pe lumea asta care sa nu fi avut o aventura macar.Asa merge viata.