| yourfriend_1956 a întrebat:

Imi place un baiat care rade mereu cand spun ceva amuzant, ma ajuta cu orice, imi da sfaturi cand am nevoie, se joaca mereu cu mine si uneori il surprind ca se uita fix la mine timp de aproximativ 1 minut...
Credeti ca ma place si el?
VA ROG DIN SUFLET AJUTATI-MA si... mi-ar fi de folos cat mai multe raspunsuri! Multumesc

Răspuns Câştigător
assiris
| assiris a răspuns:

Filtreaza nu-i tot una cu flirteaza

18 răspunsuri:
| nicky a răspuns:

In primul rand ar trebui sa ii spui ce simti si sa vezi daca si el iti impartaseste sentimentele. Prin comunicare se rezolva multe. Doar cu zambete nu faci nimic. Daca esti indragostita de le si crezi ca si el de tine unul dintre voi va trebui sa faca primul pas. Fi tu aceea daca tot vrei sa fi linistita. din ce spui tu s-ar parea ca si el te place dar nu te mai chinui si abordeaza intr-un fel subiectul. Succes

| Delia 75 a răspuns:

Incearca ...nu ai nimic de pierdut daca ii dai de inteles ca ai vrea mai mult decit o simpla prieteneie, dar in primul rind va trebui sa faci tu singura diferenta daca el filtreaza cu tine sau vrea o relatie serioasa... vrea sa se implice emotional.George Sand spunea: "Nu exista in viata decat o singura fericire: sa iubesti si sa fii iubit..." success happy

| cami_6226 a răspuns:

Sincer, eu cred ca te place si ar fi cazul sa i spui ceea ce simti pentru el, nu mai pierde timpul.viata este scurta si trebuie traita

| gemina42 a răspuns:

Bineinteles ca te place, dar poate ca este timid din fire si nu are curajul sa iti spuna cat de mult insemni pentru el. Totodata se poate ca el sa credea ca tu il consideri doar un prieten de incredere si de aceea nu iti dezvaluie adevaratele sentimente. Sfatul meu este sa îi arati ca nu iti este indiferent si de nu, sa faci tu primul pas daca el nu are curajul si spune-i ce simti pentru el.

| seyde a răspuns:

Cred ca te place, dar daca vrei ceva mai mult ar fi bine sa ii dai de inteles;

| mary_4249 a răspuns:

Intre voi exista o relatie de prietenie cand unul are nevoie de ajutor sari si il ajuti si el la fel face pentru tine. De multe ori o relatie incepe cu ceva de tipu asta la inceput sunt amici dupa care devin mai mult de atat. Si este bine pentru ca a jungi sa cunosti persoana de langa tine mai bine. Dar pentru a fi sigura de semtimentele lui trebuie sa da-ti toate cartile pe fata sa aveti o discutie dischisa si sa va ziceti tot ce simtiti unul pentru celalalt si sa vedeti ce o sa iasa. Cine stie poate el e alesu. Mult succes!

| gianina a răspuns:

Prin simplu fapt ca te asc inseamna ca nu ii esti indifereanta dar...gandeste-te bine pentru ca exista baieti care tin la fete ca la niste surori(am avut parte de asa ceva) iar care daca le spui ca ii placi si ca tu ai crede ca sentimentele sunt reciproce ar putea crede ca mai bine se indeparteaza ca sa nu te raneasa si o sa iesi putin afectata.De multe ori baieti spun pe fata ce vor. iar daca el nu ti-a sp pana acum ca vrea sa fie cu tine mai asteapta poate cine stie.big grin

| alinuta23 a răspuns:

Cred caa te place... dar fi atenta...niciodata nu se stie... dar daca vrei sa fiti impreuna fa tu primul pas si afla cat mai multe lucruri despre el...ca prieteni cred ca sunteti... succes...happy

| mirela03 a răspuns:

Ar fi interesant de stiut de cat timp dureaza aceasta tatonare.
La modul general, simplul fapt ca vorbeste si sta in preajma ta inseamna ca ii place de tine. Dar daca tu cauti dragostea... trebuie ceva mai mult decat atat.
Curaj si atentie mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu cred ca daca ii esti simpatica poate. De ce nu te dai putin la el?
sa vezi ce rezulta...winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce copilarie...happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.cred ca te place. dai de intelec ca vrei mai mult si o sa mearga bine, dar ai grija sa nu cumva sa te creada doar o prietena.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te place dar cred ca nu vrea sa-ti spuna pentru ca el va crde ca te vei supara pe el sau ceva de genu...mai bine ar trebui sa-i spui tu...si poate atunci se va linisti totu.Sti...daca se uita la tine mai mereu si de priveste fix inseamna ca te place mult!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

EU CRED CA TE PLACE

| andrada005 a răspuns:

Sa nu se confunde iubirea cu prietenia... poate tu il vezi mai mult ca pe un iubit... dar poate el te vede mai mult ca pe o prietena... mie mi s-a intamplat si nu e prea plaut

| milly3 a răspuns:

Daca intr-adevar te place ti-o va spune.Pentru ca pentru baieti nu exista rusine, intimidare... ei cand vor ceva trec direct la fapte, asa ca...asta se va intampla si in cazul tauwinking Daca nu va mai face si altceva in plus decat ce face pana acum, inseamna ca te considera doar o simpla prietena.Nu-ti face iluzii in zadar!

| razvinio a răspuns:

Cred ca te place

| donpedro a răspuns:

Te place sigur insa nu are curaj sa iti spuna, probabil ii e frica sa nu te superi pe el si prefera sa ramaneti amici in continuare decat sa te piarda. daca si tie iti place arata-i asta, da-i de inteles pentru ca altfel nu cred ca iti va spune. daca nu iti place ar trebui de asemenea sa-i spui pentru ca isi va face iluzii degeaba si va fi forte dezamagit.