| imyu a întrebat:

cum sa iti dai seama cand cineva te place?
Mie imi place de un baiat din scoala mea, cu doi ani mai mare. De ceva timp il surprind ca se uita la mine de la distanta, uneori chiar zambeste daca fac un gest mai amuzant vorbind cu prietenele mele sau daca ma aude razand in hohote. El e genul de baiat mai rau si destul de popular, iar atunci cand suntem la scoala in public are o atitudine dezinteresata, sau poate chiar nu ma observa. Nu pot spune prea multe, pentru ca nu am avut ocazia sa il cunosc, nu am vorbit niciodata cu el. Prietenele mele imi spun ca e posibil sa fie interesat, dar daca e asa de ce nu se baga in seama asa cum fac toti baietii din ziua de azi tinand cont ca e si mai mare ca mine? laughing voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| UbexFlo a răspuns:

POate nu se baga in seama pentru ca chiar are un interes fata de tine.Te-ai gandit la asta? De obicei, baietii care se baga in seama asa in public, o fac pentru popularitate.Cei mai discreti o fac din interes.Fa cumva ca id-ul tau sau nr tau sa ajunga la el, sau fa rost tu de id-ul sau nr lui si vorbiti. Daca il poti prinde undeva singur ar fi perfect.baietii cred ca fetele astea care spun asa in fata ce au de spus sunt"bune"pentru ca ii ridica si mai sus decat sunt.happy