| aly22 a întrebat:

Imi place un baiat. dar cand e cu alti baieti.sau cu alte fete se comporta altfel decat cum se comporta singur. eu nu stiu daca ma place.cum pot afla? la raspunsul cel mai bun

Răspuns Câştigător
| eVa002 a răspuns:

Iti spun din proprie experienta... daca vrei sa afli daca te place sau nu fara sa'l intrebi nu-l baga in seama fi indiferenta fata de el.baietilor nu le place asta.si el daca te place se leaga de tine. daca nu te place nu te va bag in seama...

3 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

De ce nu vorbesti cu el? Cred ca ar trebui ca mai intai sa va imprieteniti, pentru ca trebuie sa-i demonstrezi ca poate avea incredere in tine. Sau... poate ca ai putea sa-l intrebi direct ce simte pentru tine, pentru ca e cea mai sigura cale.

| hotx a răspuns:

Este normal acest comportament din partea baietilor. Se simt ei mai bine daca in fata baietilor se dau grandomani sau resping fetele. In cele mai multe cazuri baietii au numai de pierdut datorita acestei decizii pentru ca cele mai inteligente fete nu le vor mai da atentie. Cel mai simplu si rapid este sa porti o discutie privata numai cu el si intreaba-l exact ce anume doreste. Mult succes, Simona - http://HotX.ro

| Gabica a răspuns:

Acest comportament este normal,dar daca vrei sa afli daca te place fii indiferenta fata de el, dar nu il exclude din grupul de prieteni ci doar vorbeste mi mult cu altcineva(de preferat un baiat ca sa il faci gelos). Daca te place va incerca sa te impresioneze si va crea o dusmanie fata de baiatul cu care tu vorbesti, iar daca nu te place va fi indiferent fata de ceea se faci tu. Sper ca ti-am fost de ajutor! Bye!