| gabrielaelena2001 a întrebat:

Imi place un baiat de la mine din clasa, nu stiu daca ma place sau nu ma priveste in ore in pauze radem glumim cate odata ma inerveaza cand mai face glume proaste in rest ne intelegem bine! imi ia apararea cate odata si simt ca ma place nu stiu ce sa fac..sunt comfuza ma place nu ma place? cum sa aflu? oare imi va spune? observ ca cu mine se compota diferit fata de ceilalti vb cu mine cate odata secrete si multe altele...cum sa fac sa aflu adevarul si ce sa fac? va rog ajutati-ma funda si vot

Răspuns Câştigător
| DIVERGENT a răspuns:

Sincer, eu cred ca te place, dar nu vreau sa iti dau sperante. Mai asteapta putin sa vezi daca el iti va spune ceva. Uite o idee: Daca vrei sa aflii daca el te place, ai putea face in asa fel incat el sa te auda spunand ce ai vrea tu ca baiatul care te place sa faca/spuna, si sa vezi daca el va face/spune ceva.
Nu stiu, il poti intreba pe cine place, spunand ca ai auzit un zvon cum ca el ar placea pe nu stiu cine.
Sau ai putea doar sa ii spui ce simti si sa vezi ce zice si el.
Succes! Te pup. :*
Fa ceea ce simti.

10 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca inteleg bine,esti inca micuta si toate lucrurile care ti-au fost propuse sunt cam grele pentru tine...
Ar trebui sa stii,in primul rand,ca baietii sunt cei care trebuie(sau ar trebui) sa faca primul pas!
El,prin comportamentul lui,isi declara foarte clar preferinta lui pentru tine,este evident ca te simpatizeaza,dar daca i-ai marturisi brusc ca il placi,s-ar putea sa-l sperii,asa ca nu-ti ramane decat sa-l incurajezi!
Cum?
Zambeste-i,vorbeste-i,trateaza-l diferit fata de ceilalti,cere-i id-ul de mess sau fb sau telefonul,ca sa "mai vorbiti" si voi,cere-i o tema,declara-i teama ta pentru o materie,joaca "adevar si provocare",glumeste cu el,fa-l preferatul tau si spera sa gaseasca curajul sa-ti marturiseasca SINGUR!
Nu ii spune micul tau secret(faptul ca-l placi),nici lui,nici altcuiva,lasa lucrurile sa se desfasoare de la sine,in ciuda faptului ca arzi de nerabdare si curiozitate!
Dar in felul asta, nu veti deveni tinta ironiilor colegilor de clasa si nici nu vei parea disperata!
Asadar, il incurajezi si astepti.
Si-ti doresc ca totul sa se intample dupa dorinta ta, din ce ne scrii, ai sanse mari!
happy

| gabrielaelena2001 explică (pentru greece12):

Multumesc foarte mult! happy

| gabrielaelena2001 explică (pentru greece12):

Va multumesc tuturor!happy

| gabrielaelena2001 explică (pentru greece12):

Sunt sigura ca raspunsul acesta o sa ma ajute foarte mult! 1

| greece12 a răspuns (pentru gabrielaelena2001):

Ti-o doresc din tot sufletul!
happy

| Danysan a răspuns:

Inainte de a face ceva trebuie sa te asiguri ca nu e doar politete din partea lui.Un Baiat care ii place o fata se comporta cum ai descris in primele etape :O tachineaza, glumeste, incearca sa o apropie si sa ii marturiseasca tot. Cert e ca nu prea ai cum sa iti dai seama daca te place din atat.Incearca sa te apropii de el si mai mult si sa bati apropuri. Daca reusesti sa iesi cu el in Oras ca si amici incearca sa te imbraci cat mai sexy, dar sa fi doar tu cu el -Stai undeva, stai la el in brate ca si cum i-ai spune ceva la Urechiuse sau sa te sprijini cu capu pe umaru lui -Daca te lasa sau te mangaie e clar ca te place.Atinge-l subtil pe mana, cand te vzi cu el sare-i in brate si uitate la el ca si cum ai fi Indrgostita.Bate apropouri de genu ca uite :In caz ca vezi Cupluri pe strada :Aww ce Romantic si eu as vrea asta dar inca nu am gasit un Baiat sa ma Iubeasca. Daca se face seara si vedeti Stelele puneti-va cate o Dorinta si el va insista sa ii spui care e :Acum daca el iti spune secretele sale fa-te ca iti e greu si daca insista o sa ii spui tongueoti sa ii spui pe fata ca ai vrea sa fi cu el sau :Vreau sa Iubesc din Nou -asta mi-am pus eu.Cred ca e destul pentru a te aborda.

| MoxiMonny a răspuns:

Cea mai bună solutie in cazul tău este dialogul. Eu zic să vorbesti cu el și să lămuriti chestiile care te nelinistesc.

| Alexandra678 a răspuns:

Vorbeste cu el! Daca este chiar asa cum spui tu ca tu crezi ca si el simte ceva, cred ca se va infiripa o relatie intre voi doi! Asa ca : SPUNE-I CEEA CE SIMTI!

| CataMihai a răspuns:

Auzi daca esti draguta spune-mi te rog frumos ce glume proaste are? Si iti pot spun dupa. Crede-ma ca te pot ajuta daca imi spui

| alex14anineinpliniti a răspuns:

Noi baieti abordam o strategie mai subtila, uni atat de subtila incat fata nu o sasi de-a seama niciodata, ai rabdare cu el sau daca nu da-i tu semne.depinde si de diferenta de varsta, mai mic, mai mare oricum noi tindem sa ajungem la cele mai mari, fara suparare