| VanillaBie a întrebat:

Imi place un baiat si cred ca ma place vorbeste tot mai des cu mine desi inainte nici nu ma baga in seama si desenam ceva si se uita la ce desenez sau la ce scriu cred ca il intereseaza altfel nu sar uita siimi complimenteaza desenele desi nu sunt eu DaVinci sau Picaso credeti ca ma place?

6 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Poate ca te place.dar nici nu trebuie sa fi davinci sa iti faca cineva complimente pentru desene.ca si eu fac o floare intorc asa caietu si l toata lumea placerolling on the floor dar asta nu inseamna ca le place de mine.VEzi si daca iti zambeste te complimenteaza si pe tine nu doar pe desene, daca se uita l tinehappy

| eduardinoedy a răspuns:

Probabil...te sfatuiesc sa faci urmatorul pas deoarece el s-ar putea sa fie destul de timid

| VanillaBie explică:

E ciudat ca inainte nu-i pasa de mine si de la un timp il interesez brusc si sunt dese oribile nimanui nu i-ar placea

| julia221 a răspuns:

Pai... s-o luam asa. Daca placi pe cineva, ii spui ca il placi sau ceva la adresa lui, nu? Sau. ii spui ca iti plac desenele lui. Faptul ca cineva isi arata oarecum interesul pentru o anume persoana nu inseamna neaparat ca o place, si mai ales ca o place in sensul ala.
Voi, cei care postati zi de zi intrebari ca astea pe TPU, trebuie sa intelegeti ca (,) cand cineva va place cu adevarat nici nu va mai fi nevoie sa veniti pe TPU sa ne intrebati 'ma place?' Noi, nu avem de unde sa stim. Tu esti cea care vezi sclipirea din ochii lui si vocea care i se schimba in preajma ta, si, ei bine, daca nu ti-ai dat deja seama de lucrul asta... poate ar trebui sa astepti pana cand o vei face. Ce-ar fi sa-l intrebi pe el thinking

| ZeroCool_9224 a răspuns:

Poate ii plac desenele. Am si eu niste colege, imi plac desenele lor si m-as uita la ele, mai vorbesc cu ea, dar nu suntem prieteni "apropiati"

| radu4uta a răspuns:

Parerea mea este ca da. ca baiat pot spune ca i place sau cel putin te simpatizeaza