| alexaalexandra a întrebat:

am si eu o mica/mare problema. imi place de un baiat dar nu stiu daca ii place de mine. e coleg de clasa cu mine, dar nicioadata nu vorbersc cu el.in schimb, cateodata il prind uitandu`se la mine si apoi intoarce privirea. am incercat sa fiu indiferenta, dar nimic.
in schimb, pe colega de banca o baga in seama, de multe ori vorbeste cu ea, la fel se uita si la ea. eu cred ca ii place de aceasta colega... dar nu stiu ce sa zic.

voi ce credeti?

4 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Daca crezi ca esti curajoasa si vrei sa il castigi, tragi aer in piept te duci la el, te uiti in ochii lui si il intrebi scurt daca te place si daca vrea sa iesiti dupa scoala sa va plimbati cateva minute. Important este sa o faci cu discretie, cere-i s lui sa fie discret. Lucrurile acestea se fac in asa fel sa nu te stie nimeni. Daca intervin altii (colegi, prieteni, etc) lucrurile se strica inainte de vreme.

| Maya. a răspuns:

Sincer? cred ca ar trebui sa vorbesti cu colega de banca si sa-i spui ce crezi. daca si ea il place atunci ar trebui sa renunti, dar daca nu rog`o sa te ajute. te rog sa`mi spui prenumele si zodia baiatului cred ca stiu cum te pot ajutawinking

| Maria_1984 a răspuns:

Te place si pe tine si inca mai mult!
De'asta nu te baga in seamna!
Te vede mai miserioasa sau mai tacuta sau mai greu de abordat si ii e teama sa faca primul pas!
In schimb poate sa te priveasca cat doreste cand nu esti atenta, probabil incercand sa te desluseasca!
Esti pe calea cea buna!
Abordeaza'l tu sa vada ca nu esti asa imposibila!
Succes!
Sa ne tii la curent daca reusesti ceva:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate e timid, iar asta e o reactie a timiditatii. Daca ii place de tine e normal sa te evite in situatia in care e timid, fiindca se simte stanjenit in prezenta ta, probabil asteapta o incurajare, un semn.
Nu ar fi rau sa faci tu primul pas daca il placi, sau macar sa ii dai de inteles cat mai subtil.