| State_Andrei_1997 a întrebat:

Imi poate da cineva un sfat? Sunt indragostit din clasa a IX-a(adica septembrie 2012) de o colega.Mama ei e diriginta mea si e buna prietena cu tata care e si el profesor dar la clasele V-VIII si nu la liceul in care invat eu.In fine,problema e ca ea nu vorbeste deloc cu mine si asta fara sa-i fac nimic, pur si simplu de la inceput nu a vrut sa vorbeasca cu mine.Am intrebat-o de ce chiar in ajunul Craciunului din 2012 si a zis ca o sa vorbeasca cu mine dar nu a facut-o! Asa ca i-am spus ca o iubesc si de atunci am avut o groaza de certuri dar au fost si momente in care a vorbit cu mine iar atunci mi-a dat impresia ca suntem prieteni si ca putem sa ne intelegem foarte bine.Asta pana sa se supere din senin pentru tot felul de motive, gen ca o sun prea des desi eu aproape ca urasc sa vorbesc la telefon si cand o fac vorbesc doar 5 minute maxim.In fine,revenind,nu stiu ce sa fac,vreau doar sa vorbeasca cu mine, doar suntem colegi.Asa ca revin cu intrebarea de la inceputtongueoate cineva sa-mi dea un sfat?

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Sunt unele persoane care ne sunt antipatice numai prin prezenta lor. Probabil ca acesleasi sentimente le are si ea fata de tine, cu sau fara motiv.

| DeathReaper a răspuns:

Ori te place si ii este rusine/frica ori, pur si simplu, nu vrea sa aiba nici-o legatura cu tine. Daca ai curaj inreaba daca te place, dar nu cu 8 mii de ochi si urechi langa tine, daca nu te place, obisnuieste-te cu asta.