| mikiscence a întrebat:

Imi puteti recomanda trucuri pentru a ramane insarcinata? Alimente ce favorizeaza,... ceaiuri... pozitiilaughing orice detaliu e folositor! Multumesc

Răspuns Câştigător
| Darry a răspuns:

Iti spun cum am ramas eu... daca vrei incearca...
Ia "Duphaston" 10 zile... din ziua a 15 a de menstruatie, pana in ziua a 25 a... apoi calculeaza in continuu ovulatia, nu "risipii" sperma in zilele cand nu ai ovulatie cat de cat...pentru a fi cat mai consistenta, iar ca pozite incearca "pe la spate", iar dupa...stai intinsa in pat, pe burta, sau pe o parte, si nu trebuie sa te speli imediat.
... un lucru foarte important... fara stres...
Spor la treaba...BAFTA...

13 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Alimentatie sanatoasa. Insa e mai importanta o curatenie psihica, sa te pregatesti pentru a ramane insarcinata. Si, dincolo de astea, mai insistati. Nu exista ceaiuri sau alimente care cresc fertilitatea cu adevarat, de pozitii... nici atat. Mai incearca.

tundenana
| tundenana a răspuns:

Dieta saraca in zahar, asta stiu sigur, incearca sa iti calculezi perioada de ovulatie... mergi la un ginecolog sa iti explice cum trebuie (la fiecare femeie variaza), el sa fie abstinent 3 zile inainte (fara sa aiba orgasm, pentru ca spermatozoizii sa fie bine dezvoltati) de a intra tu in perioada de ovulatie, nu faceti sex dimineata, dupa masa si seara numai pentru ca trebuie, nu e bine... pozitia favorabila tu pe spate si el peste tine, tu cu o perina sau doua sub fund, daca nu merge mergi la un ginecolog unde poti primi sfaturi utile...

| Zoombe3 a răspuns:

Am auzit de undeva, dar nu am incercat asa ca... ramane la latitudinea ta. Dupa contactul sexual iti pui mainile in sold si te ridici pe coate (lumanarea) cica asa ajunge sperma mai repede la ovul. Mult succes thumbs up

| rita a răspuns:

Mergi la un doctor care sa va lamureasca pe tine si partenerul tau... eventual la o consiliere de cuplu... dar totul impreuna! ia-l peste tot cu tine, vorbiti. distrati-va impreuna si odata ce va simtiti mai deskisi, mai linistiti, eu zic k o sa vina surpriza de la sine

| gabrielutzu a răspuns:

Draga, cu alimentele si mai ales cu ceaiurile sigur nu ramai insarcinata, cat despre pozitie...stai concentrata in pozitie de meditatie "lotus" si incearca.

Alte răspunsuri
| ingerash_6819 a răspuns:

O cura cu afine

| cata_4290 a răspuns:

Alimente,ceaiuri nu incerca ca este in zadar,eu m-am dat batuta,din toate punctele de vedere,am decazut psihic foarte mult atatea incercari, cu plante, atatea ceaiuri cate 3-4 cani si restul,nimic n-a mers,au trecut mai mult de doi ani si nimic,cat despre pozitii am incercat orice,si nimic,intrebarea mea este ati fost la medic,este totul ok acolo? noi am fost si este totul bine insa bebele nu vrea sa vina,sau poate ca cel de sus nu ne vrea,ce tebuie sa faci si rezultatele vor venii imediat este,mergeti la medic, daca totul este ok, linisteste-te tu in primul rand si cautati adrenalina in pat. daca ma intelegi.bafta.eu deja am ajuns la varsta la care cred ca nu mai vine, si oricat vom incerca va fi in zadar dar tu nu-ti pierde speranta, si lupta pentru ingerasul tau. pupici

| miha_8485 a răspuns:

Eu stiu ca branca ursului este pentru fertilitate. Era odata un articol in Formula AS. Nu stiu cum se foloseste, dar daca cauti pe net sigur gasesti. Cel mai bine este sa intrebi medicul. Daca dupa 6 luni de incercari nu ramai insarcinata cred ca trebuiesc facute investigatii mai amanuntite si la tine si la partener. Discuta deschis cu medicul tau. Daca nu ai iti recomand medic Monica Carstoiu la clinica Polisano.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Consulta un ginecolog si intreaba-l despre urmatoarea situatie :
(din auzite) dupa cateva luni-un an, de administrare de anticonceptionale, de indata ce opresti luarea lor poti ramane insarcinata foarte rapid, subliniez inca o data - de verificat cu medicul tau ginecolog :-)

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu momentan administrez duphaston, recomandat de doctor, timp de 5 zile cate 2 comprimate pe zi, astept sa mi vina menstruatia, apoi la 5 zile de la prima sangerare administrez CITRAT DE CLOMIFEN, dupa care in zilele 13, 14, 15 contact sexual... sper sa iasa bine si sa ma aleg cu o sarcina multttttt dorita. daca ati mai auzit ca a mai facut cineva tratamentul acesta si a dat randament spuneti mi si mie. va rog frumos!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai folositor ii sa incerci anal. poate ramai asa... daca nici asta nu funcioneaza schimbati "parteneru" ca e iponent