| D1995 a întrebat:

As vrea ceva ceaiuri de detox sau de slăbire.îmi puteți recomanda ceva care chiar funcționează?happy

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sunt extrem de curios cum un ceai poate arde grasimea corporala, voi nu intelegi ca nimic nu slabeste decat deficitul caloric, cu cat manci mai putin cu atat arzi mai putin si pui mai mult logic exect ce fac 95% de asta pun dublu dupa dieta lor stupida, manca si vei slabi, manca sanatos cu limita, fa sport

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceai verde și Ceai alb, ai instrucțiuni pe cutie, trebuie să faci o pauză după o perioadă de consum. Și bineînțeles regulat și niciodată seara, în special cel verde.

| MeForeverAlone a răspuns:

Eu cunosc doua chestii care te ajuta la slăbit, și cred că ai auzit și tu de ele:
1. Cafea verde
2.Crema Excellence
Pe prima o bei dimineața pe stomacul gol, pe a doua doar o folosești pe părțile din corp unde vrei să slăbești. Treaba e că sunt foarte costisitoare. Acum nu știu cât sunt de eficiente, de aceea ai putea să cauți un site cu persoane care le-au folosit și să iei legătura cu ele, ca să vezi ce părere au. Dar o legătură așa, prin telefon, ca să te asiguri că nu spun minciuni.
Succes!
A, și dacă vrei câteva trucuri pentru a slăbi mai ușor, care le folosesc și eu, uite:
1. nu mânca după ora șapte seara
după ora șapte-opt organismul tău e foarte slăbit și nu mai digeră bine mâncarea, mai ales că seara oamenii nu prea fac mișcare, mai mult se uită la un film sau stau în pat pe telefon. Dacă ți se face foame, bea o cană cu lapte, sau mănâncă un iaurt, ori o portocală, nu știu, ceva care se digeră ușor. E foarte important să nu mănânci mult seara, sau să nu mănânci ceva sațios.
2. Nu bea apă rece imediat după masă. Așteaptă măcar 30 de minute. E prea complicat să-ți explic de ce, așa că dacă vrei să aflii motivul caută pe net,, De ce nu e bine să beau apă imediat după masă?"
3.Îți spun și eu ceea ce ai mai auzit. Măcâncă puțin și des. La un interval de două ore mănâncă ceva, care să te facă să nu-ți mai fie foame, dar nu să te simți plină.
și 4 ar fi exercițiile Pilates, dar pe alea nici eu nu le fac mereu pentru că sunt grele și sunt foarte leneșă.
Oricum, baftă

| EuS200 a răspuns:

Salut! Mama mea, dupa a doua nastere, a tot baut ceaiuri detox si de slabit. A incercat tot soiul de ceaiuri..de la cele ieftine pana la cele mai scumpe(care promiteau succes garantat), insa nu a reusit decat sa stagneze. Adica sa-si mentina greutatea sub control. Dar pun acest lucru pe seama problemelor ei de sanatate. Daca intr-adevar consideri o alegere buna ceaiurile de slabit, iti recomand unul: ceai de slabit cu Ginseng si Ananas.
Poti sa te duci la un Plafar sa il cauti. Sau pur si simplu sa intrebi acolo ce ceaiuri de slabit iti recomanda.

| D1995 explică:

RAY26TM manac sănătos..merg la sala zilnic. Fac eforturi mari..transpir mult. Nu manac dulciu si prostii si tot nu slăbesc. Mai zi ceva.

| RAY a răspuns (pentru D1995):

Manci prea putin sau faci sport putin, ca daca manci putin arzi mai putin manca mai multe proteine

| D1995 explică:

DeborahRosalia nu am slăbit cu cafea verdesad stii tu una anume care sa fie mai buna?