| a întrebat:

Imi puteti spune si mie ce sa fac dac am cunoscut un baiat cu un an mai mare decat mine si il plac mult si o prietena mi-a spus ca el i-a spus ei ca ma place dar mereu ma evita si nu prea vrea sa vb vorbeasca cu mine ce sa faccrying spuneti-mi va rog dau funda, mz

Răspuns Câştigător
| piTyKLuiDolCe a răspuns:

Incearca si tu cumva sa o forteti pe prietena ta sa spuna mai multe, adica sa il intrebe pe el de ce te evita...sau,eu stiu?thinking pur si simplu o fi timid, mai au si baietii cate-o slabiciune oricat ar fi ei de golani...love struckasa era si prietenul meu inainte sa imi spuna ca vrea sa fie cu mine,:X

4 răspunsuri:
| Simmsii a răspuns:

Pai poate el e rusinos. caci mai sunt baieti de genul acesta.happy incearca sa il iei de langa amicii lui intr-un loc unde sa fiti doar voi 2 happy si sa ii spui ce simti la fel si el happy sau sa aveti o conversatie si sa ajungeti la subiectul acesta happy si intreaba-l de ce evita sa vorbiti happy. caci si iubitul meu facea la fel happy cand ne vedeam era cu prietenii si nu vobea deloc cu mine. si daca incepeam sa vorbim de abia zicea 2 cuvinte happy. incearca poate reusesti happy. bafta! happy

| eduardinoedy a răspuns:

Fa tu primul pas si invita-l pe afara la o plimbare in parc de exemplu...iar daca e timid prinde-l usor de mana, uita-te la el ca un catelus amarat si implora-l sa mergeti amandoi la plimbare

| ralu_1668 a răspuns:

Roxana sper ca inca mai cauti un raspuns.nu conteaza faptul ca este mai mare ca tine cu un an este total acceptabil, ba mai mult e posibil sa fie mai matur, dar din spusele tale inteleg ca te place dar te ignora.Stie ca il placi foarte mult si din aceasta cauza a cam prins aripi.barbatii in general sunt atrasi de femeile independente.o parere a mea este sa mergi cu incredere la el si sa-l inviti la un film pe care vrei sa il vezi de ceva vreme, faptul ca il inviti sa ia parte la ceva foarte important pentru tine il va face sa mai lase garda jos. succes

| MIRUNA_3089 a răspuns:

Pai cu siguranta este genul d baiat mai retras si rusinos putin...eu iti zic ca ar fi bine sa vb cu el, sa purtati o discutie ca intre doi adolescenti la un suc sau ceva d genu si sa ii spui ca e dragut sau mai simplu e daca v-ati duce la strand cu prietenii pentru ca acolo te-ar baga la fund si v-ati distra d minune si ar fi mai usor sa comunicati...iti urez multa bafta si daca ai putea sa ne anunti ce ai facut ar fi bine:*