| troxanici a întrebat:

Imi spune-ti si mie povestea voastra de dragoste, imi place sa citesc asemenea amintiri frumoase sau triste de ce nu?

Răspuns Câştigător
| utilizator.tpu_7269 a răspuns:

Ne-am cunoscut in vacanta de vara in 2007.Am incercat sa fim impreuna dar parintii lui l-au trimis departe ca sa ne desparta.
Dupa o luna s-a intors a renuntat la parinti si s-a mutat singur.Si-a gasit un loc de munca in oras si am ineput relatia.
Din prima zi in care am fost impreuna el a venit in fiecare duminica la mine si statea de dimineata pana seara asta pana cand au intervenit parintii mei si chiar de ziua mea l-au alungat acasa si i-au spus ca nu mai are ce cauta la mine.
Faza asta atrecut si dupa 3 saptamani in care nu ne-am vazut deloc ne-am intalnit si dupa ce am plans ore intregi si dupa ce mi-am implorat parintii sa imi dea voie sa il vad am reusit sa refacem relatia ce parea pierduta.
Cu toate astea am coninuat relati dar parintii mei mereu imi faceau rau in relatia cu el si am hotarat sa mai tragem asa pana voi implini eu 18 ani si ne vom muta impreuna.
Crede-ma ca nu as vrea sa mai aud de parintii mei pentru ca mi-au facut mult rau.
Cum prietenul meu locuieste singur si are pe nimeni gandeste-te ce greu se descurca.
Sunt cu acest baiat de 2 ani si mai avem de asteptat 8 luni pana va rasari soarele pe strada noastra.
Daca te intereseaza toata povestea mult mai detaliata da-mi adresa ta de e-maile si iti trimit toata povestea deoarece vara asta am scris o carte pe tema asta.

9 răspunsuri:
| Linda a răspuns:

M-am indragostit de un tip grozav si cam 2 ani l-am iubit incercand in acealsi timp sa mi-l scot din suflet, minte (ca el nici o privire...) Inainte sa accept propunerea altuia in casatorie, i-am spus si lui de sentimentele mele, ca sa nu-mi reprosez dupa aceea de ce ar fi putut fi... Mi-a spus sa stau linistita, el nu simte nimic pentru mine...Am simtit ca vraja s-a destramat dupa aceea. Cand am venit din vacanta mi-a spus ca si-a dat seama intre timp ca isi doreste sa fie cu mine...Am fost impreuna... ne-am dat seama ca suntem super diferiti...ne-am dat seama si ca ne apreciem mult caracterul...tragand linia am spus ca e mai bine impreuna decat neimpreuna...si dupa 12 ani mi se pare ca incep sa il inteleg din ce in ce mai bine...

Stefan
| Stefan a răspuns:

Ne-am cunoscut intr-o statiune montana Tusnad Bai, concediu de odihna, am plecat in excursie, vreme de iarna la laculSfanta Ana nemaipomenit de frumos, o lume de vis, multa zapada, brazi.La un moment dat am gasit un buletin cu un nume de fata.Cand ne-am reintors am cautato i-am dat buletinul, ne-am inprietenit si am plecat inapoi spre casa in doi. Ce a urmat...pai voi ce credeti ...ne-am casatorit.

| JackieSue a răspuns:

Cred ca am o poveste de dragoste foarte amuzanta laughing. Ne-am intalnit intr-un supermarket... vroiam sa iau ceva de pe raftul de sus si nu ajungeam si mi l-a dat el.Si ne-am privit lung si am zis mercibig grin.Ne vedeam o data pe saptamana pentru cumparaturi pana cand m-a invitat la un concert big grin.Si cam de aici ...ehhee hee nu mai conteaza.

| Swabia a răspuns:

Povestea mea de dragoste...hmm!
In data de 13 august 2008 a fost prima mea iesire din tara.in Belgia! Am ajuns in 14...prima data l`am vazut seara...eu tocmai iesisem de la baie[am facut dus]...si am mers pana in bucatarie sa-i duc ceva matusii mele...si acum tin minte prima privire ...si a trecut 1 an de zile de atunci! Dupa 2 saptamani am stat impreuna...iesiri,distractie,muzica,plimbari,certuri[la ordinea zilei], plansete[primul baiat pe care l`am vazut plangand], comentarii stupide[din partea celorlalti]...Simteam ca a ajuns sa tina foarte mult la mine, dar nu ii puteam raspunde la sentimente! In ziua plecarii m`a condus pana in Bruxell si tot drumul m`a tinut de mana...
Am ajuns acasa. mi-am reluat cursul normal, activitatile cotidiene... dupa care am inceput sa-i simt lipsa, sa-i duc dorul de zambetul sau...si mai ales sa`mi zica [buzele tale de dolce&gabana]laughing)... hmm. ...si acum ii simt lipsa si a trecut 1 an... dar nu o sa mai fim niciodata impreuna! NEVER! De ce?! Pentru ca el s`a insurat si in curand sotia lui o sa aduca un inger pe lume! Si ma chinue gandul ca ma gandesc la un barbat insurat! da`nah asta e...fiecare om are dilemele lui! De curand iar trebuia sa merg in Belgia. da`n`am mai mers deoarece am facut gastrita...si am realizat ca e mai bine ca s`a intamplat asa! Tinand cont ca, casa matusii [scuze de cacafonie]... e foarte aproapte de casa lui[in care locuieste cu sotia]. e clar ca ne vedeam destul de des si decat sa se intample ceva rusinos atat pentru mine, cat si pentru el e mai bine ca nu am plecat! Stiu ca mai tine la mine si cred ca si eu tin la el! Sunt putin confuza... putin mai mult! in fine.ar fi lunga povestea...eu ti-am zis`o pe scurt!laughing...

| Adyna_2391 a răspuns:

Ne-am cunoscut intamplator.in decembrie 2008 pe strada.eu ma intorceam suparata acasa...si am vazut un baiat in fata mea care statea nemiscat si ma privea...nu i-am dat importanta si am trecut pe langa el fara sa am vreo reactie; nu am mers mai mult de 1 m si el m-a intrebat,, Cine esti?''...eu am mers mai departe si nici macar nu m-am intors. el m-a intrebat si a doua oara si atunci m-am intors si i-am raspuns,, o fata''; apoi el m-a intrebat cum ma numesc si i-am spus simplu,, Adina'' si am mers mai departe.
el a urcat in masina unui prieten care il insotea si cand au trecut pe langa mine el a deschis geamul masinii si mi-a spus,, Ce frumoasa esti!''...eu i-am zambit si am intrat in scara blocului unde locuiam.
Nu am mai auzit nimic de el timp de 3 saptamani. timp in care el m-a cautat...pana intr-o seara cand stateam pe mes ai am dat accept unui id pe care nu il stiam; vorbind cu el...la un moment dat m-a intrebat,, sti cine sunt?'' si eu i-am zis,, nu'' apoi el mi-a spus,, sunt baiatul care te-a oprit pe strada''...am ramas fara replica.
Mi-a spus daca vreau sa ies la scara macar sa ne cunoastem personalsi am acceptat. Am uitat sa specific ca in tot acest timp eu aveam iubit.batting eyelashes
In fine...am iesit la scara o seara...doua...si in a treia seara ne-am sarutat pentru prima data si asa a inceput relatia noastra.Am renuntat la fostul iubit si sincer nu regret...suntem foarte fericiti de 8 luni de zile...evident.sunt si certuri dar impacarile sunt minunate...*
Cam asta e povestea mea de dragoste...ma bucur ca am putut sa ti-o impartasesc si tie.winking.:*

| BUBULINA a răspuns:

Cumpara revista povestea mea si ai ce citi
sau uite aici
http://destine.etopia.ro/cuprins-povestiri-adevarate.php

| Nimeni a răspuns:

Sa-mi fac loc si eu printre voihappy
In vacanta de vara 2007 niste tipi aparuse pe strada mea... Din intamplare ne-am intalnit...eu plimbam un bebe si el lucra pe atunci la o firma de constructii...si in curtea in care lucra avea un catelus mic... m`am apropiat pentru a`i arata copilasului catelul...la care tipul s`a apropiat si a intrebat daca s`a intamplat ceva.am zis ca nu e nimic si a plecat... Apoi eram cu o prietena prin apropiere... el a venit si am facut cunostinta si mi-a cerut nr de tel... i l`am dat, iar apoi am plecat...peste jumate de ora m`a sunat si mi-a zis ca este el... apoi ne-am intalnit intr-o seara.ne-am cunoscut mai bine, iar cand am zis ca trebuie sa plec a zis ca merge mai incolo cu mine sa`mi vorbeasca... mi-a urat noapte buna si a ramas ca mai vorbim. A2`a zi s`a intamplat sa ne combinam.
Multe seri ne intalneam, era totul bine. el parea un baiat care stie sa respecte o fata si eram fericita pana cand a aflat mama...
Ei nu`i placea genul lui...era putin mai brunet si il facea "tigan" iar eu ma ofticam pentru lucrul asta...Nu era de acord cu relatia asta, dar pana la urma a acceptat...
Peste o luna s`a intors tata [era plecat in Grecia la lucru]...
A trebuit sa-i spuna mama de noi, la care el s`a enervat "aveam pretentii de la tine la un baiat mai bun, nu la un muncitor".Am trecut peste asta destul de greu, ma intalneam pe ascuns pana cand am inceput sa-l displac...nu-l mai placeam deloc, il respingeam iar el observa si ma intreba ce am... El intr-adevar ma iubea si imi demonstra lucrul asta...
Dupa o saptamana m`a sunat un fost prieten care era plecat in italia si m`a convins sa ma combin cu el ca se intoarce in tara... L`am ales pe cel din italia, si baiatului din Romania, i-am zis ca s-a terminat totul...
A inceput cu amenintari ca o sa faca ceva naspa, chestii si chestioare...Ma ruga sa stau cu el chiar daca iubesc pe altcineva, dar eu nu-l puteam suporta chiar nu stiu ce aveam asa naspa cu el...
Am ramas cu cel din Italia si acum constientizez ca am facut cea mai proasta alegere din viata mea...
Are multe probleme si inteleg ca trebuie sa-l ajut dar e cam greu...Asta a fost sa fie...
Acum povesteste si tu!happy trimite un msj privat si povesteste`mi te rog!:*

| maria_5001 a răspuns:

Eu tineam la el... El spunea ca ma iubeste
Nu am fost pregatita sa ma culc cu el
ne-am despartit din cauza asta

| elia a răspuns:

Pai...esti curioasa?
Ne-am intalnit la mek na,,,