| PussicatDolls a întrebat:

Imi vorbeste urat, ma provoaca prin internet la chestii rele(erotice chiar), are tendinte de viol, simt ca vrea sa isi bata joc de mine.
Ce pot sa fac imi spune sa fac aia sa fac aia si ma gandesc la ce`i mai rau pentru mine crying ce pot sa fac sa-l opresc? crying

Răspuns Câştigător
| FemeiaPisică a răspuns:

Buna,

Sfatul meu este sa vorbesti cu un parinte, de preferat mama daca esti mai apropiata de ea sau poti cere ajutorul unui psiholog.
Nu iti fie teama sa vorbesti, deschide-te!

Numai bine!

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vorbesti cu parintii sau faci reclamatie la politie daca ti-e frica de el, nu cumva sa te violeze cand te prinde pe strada.

| harciog a răspuns:

Orice barbat nu face asa ceva daca nu-i sustinut.De multe ori pentru barbati un simplu nu de la o femeie poate insemna DA daca ea il atita in continuare si cred ca asta se intimpla la voi.Tu ii spui nu dar, in acelasi timp, nu-i refuzi conversatiile de orice fel si asta il baga in ceata.

| NoChanceForUs a răspuns:

Ai părinți, totuși. Poți vorbi cu ei.

| Frogie a răspuns:

Daca nu-i accepti provocarile, nu ai de ce sa-ti faci griji. Totusi din ceea ce ai scris, nu prea se intelege daca este vorba de prietenul tau sau de un necunoscut. Rupe orice contact cu el, nu ar trebui sa discuti cu persoane care iti displac din punct de vedere al caracterului. Asta daca nu te retine ceva.

| crissnebb83 a răspuns:

Simplu poti sa-i dai ignore si rezolvi repede, asta bineinteles daca nu iti place ce se intampla. dar daca iti place si tie...