| tanananaccc a întrebat:

deci. Sunt fata in primul rand. si am un "amic" mai mult coleg cu care câteodată ma înțeleg bine cu el dar nu mereu e asa ca gen doar mă uit la el si imediat spune " mama ce ti.as da una " si chestii asemănătoare sau nici nu mă uit la el si spune " nu ai idee cat de mult vreau sa îți rup mana si sa te bat cu ea " sau cv. chestia asta nu se oprește frt nu există zi când nu vrea sa îmi amintească cat de mult vrea sa mă bata si cum ar face.o. Sau se uita urat la mine așa cu scârbă cand il apucă pe el. Iar eu nu îi fac absolut nimic. Chiar sunt drăguță cu el SI chestii... Dar cum sa.l opresc? Chestia asta devine fff enervanta si nu stiu cum sa fac.plz help ce sa fac :

Răspuns Câştigător
| Georgianaaa11 a răspuns:

Exista doua variante :
Eviți contactul cu el pe cât posibil și nu răspunzi provocărilor, îl ignori pana se oprește
Sau îl confrunți direct și îl întrebi care este problema lui, daca exista una. Eu cred ca ești ținta unor glume nesărate și nu ar trebui sa încerci sa intri în gratiile lui, tipul mi se pare ciudat, replicile lui la fel. Stai departe dacă poți.