| anonim_4396 a întrebat:

In august am inceput sa vorbesc cu un baiat din acelasi liceu cu mine (el fiind a 10-a) si am devenit prieteni foarte buni.Ne-am vazut si cu timpul am inceput sa ne placem si desi eram doar prieteni foarte buni noi ne sarutam si ne luam in brate (ne purtam ca niste iubiti). Eu m-am suparat putin si am vorbit despre asta cu el. Mi-a spus ca nu vrea o relatie in momentul de fata.Nu am mai vorbit cu el pana a doua zi cand imi zice ca nu stie ce a fost in capul lui cand mi-a zis ca vrea sa fim prieteni in continuare ca el chiar ma place si tine la mine si ce zic de o relatie cu el...am acceptat. Am fost impreuna cam 2 saptamani, pana cand el a inceput sa fie distant cu mine (a avut o saptamana foarte proasta pe deasupra) si l-am intrebat,, tu numai vrei sa fi cu mine nu?" si a zis da asa e, si-a dat seama ca vrea sa fie singur o perioada mai lunga de timp, ca ii pare foarte rau nu este vina mea e doar decizia lui.Pentru prima oara am intrebat daca vrea sa fim prieteni si a zis da.Azi de dimineata el m-a bagat in seama nu eu si l-am intrebat daca ar vrea sa fim cei mai buni prieteni ca inainte si ca a fost foarte distant cu mine in ultimul timp si ca daca vrea dispar din peisaj. si a zis ca normal ca vrea sa fim ca inainte si doamne nu.cum sa vrea sa dispar din peisaj, ca doar trece printr-o pasa proasta.
Problema e ca eu tin la el si chiar ma afecteaza toate lucrurile astea. Credeti ca el mai tine la mine? (peste 2 saptamana e balu...si vbisem sa stam impreuna...acum nu se stie daca vine. dar daca o face credeti ca va sta cu mine?straight face) O parere?straight face

3 răspunsuri:
| xSweetAnGeLx a răspuns:

Nu stiu dc dar cred ca doar te foloseste, "ne purtam ca niste iubiti[...]Mi-a spus ca nu vrea o relatie in momentul de fata." poate avea pe cineva atunci si de asta nu a vrut sa se afiseze cu tine. dar te-a acceptat dupa pentru ca a avut cv probleme cu fata respectiva ".nu stie ce a fost in capul lui cand mi-a zis ca vrea sa fim prieteni in continuare ca el chiar ma place si tine la mine si ce zic de o relatie cu el." off. chiar nu stiu ce sa spun. poate doar am imaginatia prea bogata, mintea asta murdara straight face dar totusi ai grija de tine, daca el nu te pretuieste eu cred ca nu are rost sa te injosesti, meriti sa fi iubita si meriti ceva mai bun

poate e adevarat ce spune Monutza dar eu cred si altceva... sper doar sa fie o prostie, mai bine sa fi atenta totusi

oricum, toate cele bune, sper sa va mearga bine! bft :*

| Monutza a răspuns:

Hei Ioana!happy Baiatul asta te place cel putin asta am dedus din randurile de mai sus.doar ca are probleme si nu vrea sa te bage si pe tine in probleme lui. vrea sa te fereasca de asta.chiar daca numai sunteti impreuna.eu te sfatuiesc sa fii alaturi o perioada de timp in calitate de amica.pana se limpezesc lucrurile.winking intelege ca el nu face chestia asta ca nu te indeparteze de el ci sa te protejeze. fii alaturi de el.kissare nevoie de tine.puppy dog eyes sper ca te-am ajutat.big hug
Ai grija ce faci si sper sa revie totul la normal.happy
O zi frumoasa de toamna!happy

| IoanaKincaid a răspuns:

Merci mult pentru sfaturi:*
Si in legatura cu situatia, faza e ca se purta foarte frumos cu mine si chiar era sincer(nu avea de ce sa ma minta, inca din primele zile am vorbit daca avem prieten/a etc.) si erau momente cand pur si simplu ne uitam unu in ochii celuilalt minute in sir si il inrtebam ce e si zambea si zicea ca ii e drag de mine sau abia astepta ziua de luni ca sa ma vada iar, doar ca in ultima saptamana nu a mai venit pe la mine la clasa si nici nu ma mai sunat.Nu prea stiu ce sa cred, majoritatea spun ca tine la mine etc si daca era cu alt cineva aflam,oricum se vede si dupa starea de facebook si era singur mi-a si zis, nu e genu care sa insele.
Merci mult pentru sfaturi inca odata, chiar aveam nevoie:*