| Flory1234567 a întrebat:

In curand o sa am banchetul de clasa a 12-a love struck. abia astept.Problema este ca eu vreau sa invit un prof care imi place la dans..Credeti ca e normal sa-l invit eu daca el nu ma invita? Ma voi simti prost totusi daca ma refuza deoarece este o fire rece,distanta fata de elevi,rezervata,dar totusi cu simtul umorului dezvoltat...Ajutati-ma,mai e un profesor care a zis ca ma va invita, dar e batran si stiti pe cine prefer happy. Profu pe care vreau eu sa-l invit e tinar(peste 35 de ani) dar nu are 60 ca cel care danseaza cu elevele de obicei in fiecare an big grin

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Nimeni nu te va judeca daca vei fi tu cea care invita la dans un cadru didactic, deoarece se considera ca tu poti sa-ti alegi partenerul de dans la un astfel de eveniment. Nimeni nu se va sesiza ca preferinta ta de a dansa cu o anumita persoana este de alta natura in cazul in care vei avea si alti parteneri de dans. Sper sa te distrezi minunat si multa bafta cu profesorul preferat.

4 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Fiind o fire mai rece poate nu ii place sa danseze, uita-te dupa el daca danseaza, daca e putin vesel si dupa invita-l, ai grija ce faci dupa laughing

| Purec a răspuns:

Eu zic sa il inviti si in masina in parcare sa ti-o tragi cu el. La 19 ani iti plac cei de 35 +, ce mai conteaza daca ti-o si tragi cu el? Nu te v-a judeca nimeni, mai nou e la moda chestia asta, bafta.

| corbulalbrosu a răspuns:

In timpul dansului l-ai putea calca (ca din greseala) pe picior deoarece cred va va intelege cam la ce ai face aluzie prin acest gest. Fiindca se considera ca : "Dacă în vechime călcatul simboliza forța partenerilor, astăzi el simbolizează supunerea metaforică a partenerului de viață." http://blog.studioblitz.ro/......rica.html. Inca o data iti doresc sa ai parte de o distractie minunata. :)

| SkyPilot a răspuns:

Dansezi cu amandoi, nu e nici o problema daca il inviti tu. Este un moment in care toti sunteti mai relaxati si daca nu sari peste cal (gen o apropiere deplasata intre voi) nu te va judeca nimeni. "Ascunde-l" printre mai multi profesori cu care sa dansezi happy Invita-i tu, fii degajata si prietenoasa cu tota lumea.