| oAnonim a întrebat:

In legatura cu http://www.tpu.ro/......tie-prima/

Am vorbit cu ea pe mess cam o ora, pe urma mi-a spus ca ma suna sa vorbim, si la telefon cam tot o ora, si pe urma s-a pus in pat sa doarma, a spus ca relatia noastra nu mai merge. am gresit amandoi (ea se scuza pe ea ca nu a gresit cu nimic iar eu confirmam asta doar de dragul ca ma gandeam ca poat emai pot fi cu ea) i-am jurat ca o sa fiu cum vrea ea, imi pune reguli pe care sa le respect, doar sa fiu cu ea, ca o iubesc mult, si a spus ca nu mai merge. ca ii este mai bine singura. nu zice ca nu ma iubeste, a spus ca ma iubeste, dar ca mai bine ramanem prieteni. ca intre noi nu mai poate fi o relatie ca am avut o sansa si nu a iesit bine, tot la cearta s-a ajuns. ca o condamn pe ea ca sta cu fetele mai mult decat cu mine. cum pot sa trec peste o despartire? Mereu ma gandesc la ea oricat as incerca sa nu o fac, mi-a spus clar ca nu mai poate fi nimic intre noi(asa mi-a spus si ultima data, si dupa 1 saptamana ne-am impacat) si nu vreau sa traiesc cu impresia ca ne vom impaca iar. si sa fie in zadar. cum pot trece peste?

Răspuns Câştigător
| Libelle a răspuns:

Salut
Ma, am inceput sa am deja-vu-uri cand vad intrebarea astahee hee
Adica, cu aceeasi problema vii de cateva luni incoace si tot nu ai rezolvat-o.
Problema ta e ca traiesti in ireal, mai nou.Nu ai decat 17 ani, si te-ai cufundat total in sentimente pentru o fata care nu stie ce vrea.Sentimente...fondate pe gelozie, posesivitate, frumusetea ei, prima atractie puternica.
Dar gata! Las-o! Tu compari trecutu' cu preznetul.Ca v-ati certat atunci si va impacati si acum ca atunci.Nu e asa.De ce e asta ce vrei tu? Te-ai gandit vreodata? Oare iti face bine ce "vrei"?

Gasesti defecte la ea:ca vrea prea multa libertate, ca face/e pe indiferenta, ca e orgolioasa, ca te pune pe locul n, ca e neserioasa ca nu te suna cand promite, ca pare ca te iubeste mai putin. Bun.
Crezi ca se schimba? Serios acum, are 16 ani.Nu se schimba.In mintea ei vrea sa se ia dupa fete, sa se distreze, si vede ca tu esti asa agatat de ea...si isi permite sa puna stop cand vrea, sa faca ce vrea.
Uneori nu mai merge.Realizezi ca nu esti in relatia aia care sa te faca fericit si ca nu ai la ce sa insisti.Doar nu o sa stai sa plangi dupa trecut si sa jelesti planurile ce ti se facusei cu ea si nu se mai impinesc.Viata nu e dupa planurile noastre, si trebuie sa lupti sa iesi din ce ai intrat.Ca prea esti dependent de ea si nu-ti face bine.
Mai citeste, informeaza-te, invata-te sa vezi mereu si alte posibilitati, ca acum-nu e doar ea in fata ta, esti tu si ai o viata de trait.

| oAnonim explică (pentru Libelle):

Da multumesc, cred ca este cel mai bun raspuns primit vreodata pe TPU happy

3 răspunsuri:
| ZambetulEiNuMinte a răspuns:

Eu zic sa ai rabdare, daca a zis ca te iubeste o sa se intoarca la tine.Nu poti sa iubesti pe cineva si sa fii "doar prieten". Ai rabdare. Timpul vindeca tot:*. Poate isi va da seama ca te iubeste si se va intoarce la tine si va ve`ti impaca.Bafta:*

| AlexFcrb a răspuns:

Frate. happy Timpul vindeca tot!