| Violetta4321 a întrebat:

Bună, TPU! Vreau să ştiu părerea voastră...
Sunt împreună cu iubitul meu de un an jumate, eu am 17 ani iar el 18. Off... nu stiu cu ce sa incep inainte sa fim impreuna era un baiat curtat de multe fetele, toate erau moarte dupa el, spre deosebire de mine care niciodata nu am vazut nimic aparte in persoana lui. Cand am inceput relatia, am stiut ca o sa avem anumite obstacole pentru ca el avea un trecut cu multe cuceriri spre deosebire de mine care eram la inceput de drum. Ei bine sa trec la subiect. Îl iubesc enorm de mult, e prima mea iubire, m-a ajutat sa trec peste multe, dar intrebarea mea este oare el ma iubeste atât de mult pe cat spune? Totul a fost bine pana la un moment dat ce ne-am certat rău si ne-am despartit, dupa doua zile mi-a zis ca vrea sa ne impacam, si eu voiam dar l-am tinut pe jar o saptamana timp in care ii spuneam cu vehementa ca nu o sa ne mai impacam niciodata iar el imi trimitea mesaje, imi plangea când ne vedeam intamplator, la telefon, ma implora, o punea chiar si pe sora lui (care e mai mare decat el) sa imi trimita mesaje in care sa imi zica sa ne impacam. Pana la urma ne-am impacat, dar dupa ce ne-am impacat am aflat ca in timpul in care am fost despartiti el a început sa vorbeasca cu o fata, scuza lui a fost ca voia sa-si ocupe timpul deoarece imi ducea lipsa si asa a trecut mai usor peste...am acceptat scuza si am mers mai departe. Ei bine fata respectiva s-a infiltrat, oarecum in viata noastra deoarece am ajuns sa fim in acelasi colectiv.Eu de fire sunt gelosa si ne mai certam din cauza ei, chiar daca el nu facea nimic rau.La orice cearta, el uneori renunta usor si ne despartim. Dupa ce ne despartim el merge la fata respectiva, nu trec maxim doua zile si se intoarce la mine tot cu rugaminti si plansete. Imi jura ca ma iubeste, spune ca s-a indragostit din clipa in care si-a dat seama ce fel de persoana sunt, ca o sa ma iubeasca toata viata, si zice ca acea fata sau altele la care merge atunci cand suntem despartit sunt doar refugii, deoarece despartirea de mine il raneste. O data am trecut prin fata unei biserici si dintr-o data s-a oprit si mi-a jurat ca ma iubeste. Si sora lui mi-a zis ca nu l-a vazut niciodata asa de afectat in relatiile dinaintea mea. Si nu cred ca se pune problema ca si-ar dori relatii intime, deoarece eu sunt virgina ai nu mi-a cerut niciodata asta. Va rog sa va dati cu parerea.Rog seriozitate, mulțumesc! Nu ştiu de ce nu mi s-a postat intreaga intrebare data trecută
Fundă!

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Lasă-i și lui ceva spațiu, nu mai fi așa posesivă și geloasă! Dacă n-ai încredere în el, mai bine redă-i libertatea și spune-i că tu nu ai nevoie de un bărbat, ci de un cățel cuminte care să stea mereu la picioarele tale.

| neutrino a răspuns:

Sunteti un caz unic: el te iubeste atat de mult, incat nici sex nu doreste de la tine, iar tu, din dragoste pentru el, chiar crezi aceasta poveste.

| K0sti a răspuns:

Eu de fire sunt gelosa...nasol, ghinion de nesansa...

| seth2016 a răspuns:

Violetta4321, genul asta de relatie tine o vreme pana cand se umple paharul sau unul nu se mai simte atras de celalalt.

Contribuiti amandoi si sapati cu spor relatia de la temelie pana cand o sa pice.

Puteti continua asa multa vreme. Un an poate chiar doi. Depinde cate energie sunteti dispusi sa irositi. Sau puteti incepe fiecare o noua relatie dupa o pauza de meditatie.

Bafta!

| Octa00 a răspuns:

Fetelor, sunteti niste mici teroriste, si după tot prostul care va iubeste e de vina