| Summer a întrebat:

In legatura cu tratamentul pentru candidoza; ati avut vreodata probleme? Cu ce ati tratato? Ce fel de ovule ati folosit sau creme?

Răspuns Câştigător
| alexiaa a răspuns:

Cel mai bun tratament este cu Gynofort, este o crema cu aplicator, doza unica(nu ca la ovule 10 zile).24 de ore dupa aplicare nu te speli in interior si nu ai contact sexual 3 zile.Acum ceea ce este important de stiut este daca intr-adevar e vb de candidozahappySanatate!

2 răspunsuri:
| answer a răspuns:

Mergi la ginecolog pentru prelevare de secretie si analize; in functie de gravitatea infectiei vei primi un tratament; Nu mai astepta ca nu faci decat sa inrautatesti situatia!

| bobocel_8672 a răspuns:

Du-te la doctor.mie mi-a dat ovule si creme si mi-a trecut.dar tot mai recidiveaza cateodata. spala-te cu ceai de musetel si inauntru.vei vedea ca o sa mai calmezi scurgerile. daca ai iritatii incearca o crema care se foloseste la bebelasi( petrini). dar iti spun, ceaiul de musetel face minuni