| Rubiiiii555 a întrebat:

In luna Aprilie înainte de paste, in săptămana cu postul, am avut ultimul act sexual protejat.
In luna mai mi-a întârziat doua sau cateva zile menstruatia iar apoi mi-a venit dar nu cu aceeași consistenta ca de obicei iar in loc de 5 zile m-a ținut 4.
In luna Iunie mi-a intarziat la fel si înainte sa-mi vina dimineata, seara mi-au curs doua picături maro iar de dimineata m-am trezit cu menstruatia. Tin sa spun ca mi-am facut un test tip banda si a iesit negativ.
In timp am avut probleme cu stomacul si circulația iar pentru aceasta mi s au dat cateva pastile. Printre care si magneziu B6 pentru circulație si de atunci mâncam cam mult seara. Iar acum vad putina burtica si nu vreau sa cred ca este sarcina. Simt batai de inima in burta sper sa nu fiu! Ajutati-ma va rog

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Incearca sa gandesti logic si iti vei da seama ca toate temerile tale nu au nicio baza reala teoretica sau stiintifica.Nu poti fi insarcinata si sa ai in acelasi timp mai multe menstruatii. Cresterea burticii si bataile de inima se petrec doat in imaginatia ta.Nu suntem suficienti doar noi pentru a te ajuta, este nevoie si de increderea ta pentru a reusi sa scapi de aceasta obsesie. Multa sanatate.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te duci frumos la un ginecoog sa iti faci analize daca nu crezi in testul de sarcina si in cele doua menstruatii.

| neutrino a răspuns:

Nu am inteles, cu ce te putem ajuta noi? Daca doresti sa primesti un raspuns favorabil, atunci fie, nu este vorba de sarcina, dar nici de batai de inima in burta!

| Emilian65 a răspuns:

Pai daca ti-a venit ciclul menstrual in fiecare luna, cum poti sa fii gravida?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In aprilie in post? ma? tu crezi ca dracul face manastiri? nu face manastiri dracul, el te indeamna la p.a si iti da un copil pe care tu nu-l vrei, ca tu vrei sa fie bine da nu cu responsabilitati. eiii uite ca dracul vrea altfel si asa a facut.

| Klandestin a răspuns:

Pai odata ce ti-a venit menstruatia nu ai ramas gravida, si daca si testul e negativ, atunci e de la altceva.

| Andreea_Laura_1995_ZEqj a răspuns:

Și eu am în momentul de față exact aceeași problema ca a ta, doar ca eu am facut o cu iubitul meu fara a ne proteja (dar nu a ejaculat in mine), toate persoanele pe care le am întrebat au zis ca NU SUNT INSARCINATA, probabil nici tu mai ales ca ai facut o protejat.