| Anonimsaua a întrebat:

În luna decembrie am facut sex neprotejat cu iubitul meu, iar menstruația mi-a venit cu 5 zile întârziere față de dățile anterioare, dar a decurs în mod normal. În luna ianuarie mi-a cenit pe aceeași dată ca luna precedentă, dar luna aceasta întârie iar (este a 5-a zi față de data normală) poate fi vorba despre o sarcină?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai avut sex neprotejat si in ianuarie, da, poti fii insarcinata!

| Anonimsaua explică (pentru Violleta2022):

S-a mai întâmplat, dar nu a ejaculat

| corbulalbrosu a răspuns:

Pe baza informatiilor oferite in aceasta intrebare NU se poate formula si emite un raspuns obiectiv. Fiindca lipsesc toate datele strict necesare cu privire la tipul ciclului menstrual REGULAT sau NEREGULAT, lungimea medie a ciclurilor, data de incepere a ultimelor menstruatii, DATA la care aufost intretinute actele sexuale, daca sperma afost ejaculata in vagin si daca da, cand, de cate ori, doar stiind aceste informatii se poate formula un raspuns catusi de cat cert, exact si posibil chiar corect. In caz contrar se pot emite numai/doar simple pareri si presupuneri pur subiective si lipsite de orice valoare. Multa sanatate!