| symonika a întrebat:

In momentul in care se face acea pauza de 7 zile la anticonceptionale... se poate face sex? exista riscuri?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Da! Poti face sex! Pilulele protejaza impotriva sarcinilor nedorite, nu si a infectiilor cu transmitere sexuala!
Daca ai un partener stabil, in care ai incredere, esti protejata pe pauza, doar ca, atunci iti vine menstruatia..., si nu e igienic... tu stii ce faci, insa, da, esti protejata in acea perioada de sarcina, dar esti expusa infectiilor!

6 răspunsuri:
| borsec a răspuns:

Da se poate sa faci sex, in cele 7 zile de pauza esti protejata de pilule. De ce nu citesti prospectul?

| cribus a răspuns:

Se poate! nu exista riscuri!

| gabrielutzu a răspuns:

Fa intai pauza si pe urma vei afla singura raspunsul.

| nicoleta_5825 a răspuns:

Nu exista niciun fel de vriscuri

| Bibi_1569 a răspuns:

Cieste prospectul!
depinde de marca acestora

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cele 21 de pilule iti asigura protectie. Nu exista riscul de a ramane insarcinata daca le-ai luat cum trebuie. In alea 7 zile se va produce o sangerare, atat tot ( dureaza putin, oricum ). Esti protejata fata de o sarcina.