| anonim_4396 a întrebat:

Am o nelamurire. Daca am inceput blisterul de anticonceptionale din ziua a 5a de pauza, exista vreun risc sau poate aparea vreo problema in acest caz?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul corect in acest caz este : NU, fiindca nu va fi cu nimic afectata activitatea hormonala proprie. Insa pentru informarea ta corecta, este ilogic sa procedezi astfel fiindca ai scurtat fara niciun rost cu 3 zile numarul zilelor ciclului fata de lungimea care este considerata ''normala'' de 28 de zile. In concluzie este ilogic, irational si anormal sa procedezi si alta data la fel. Multa Sanatate!

| ancaval a răspuns:

De ce iei anticoncepționale?

| Corina211 a răspuns (pentru ancaval):

Atat pentru viata sexuala cat si pentru reglarea ciclului menstrual.

| ancaval a răspuns (pentru Corina211):

Știu pentru ce sunt anticoncepționalele.

Întrebam de ce le iei? Ca să nu faci copii? Mamă...numa de distracție?

Sexul e pentru a face copii, nu să vă jucați. Ce de consecințe suportați voi mai târziu...