| OADSR a întrebat:

Iau anticonceptionale Belara de 4luni. Luna aceasta nu mi-a venit menstruatia in acele 7 zile de pauza, ce se poate intampla? Care e motivul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Ciudat... eu aș zice să apelezi la ginecolog, măcar telefonic dacă față în față nu se poate. vezi dacă scrie printre reacții adverse că e posibil să te sară. În a 4-a lună deja trebuia să-ți fie reglat calumea

1 răspuns:
| Donsavas a răspuns:

Menstruatii neregulate de la tratament. Se mai întâmplă.