| Bebelushaaː a întrebat:

In momentul in care v-ati despartit de fostul/fosta iubit/iubita, ati returnat cadourile date de el/ea?

Răspuns Câştigător
| lovenotsex a răspuns:

Bineinteles ca nu.Ptr ca nu mi le-a facut cadou sau am facut cadou neaparat ca si o chestie palpabila ci o chestie din dragoste, facuta cu dragoste cand exista dragoste, pentru a ramane undeva in inima noastra, sa tinem sau sa ne tina minte acea persoana. Dar fieacare face cum cred, nu e o regula sa ai bun simt, poate pentru unii care vor sa ia acele cadouri date din suflet, reprezinta si au reprezentat doar ceva de azi pe maine, efemer.

17 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Niciodată. Cadourile fac parte din amintirile trecute.
Pa, pa.

| Rukhsandra a răspuns:

Nu laughing)
Chiar imi plac cadourile de la fostul si nu a fost atat de nesimtit sa mi le ceara inapoi laughing).

| Damian a răspuns:

Astea's copilari, ce bine ar fi si dupa divort la imparteala sa iti inapoi totul a?

| VodkaCoca a răspuns:

Am stat 2 ani si 6 luni cu un baiat in timpul asta el imi lua bratari, inele, lantisoare, cercei etc. In momentul in care ne'am certat am preferat sa ii dau acceste lucruri inapoi cu toate ca el nu le vroia. In rest ursuleti, inimioare(pernute) etc am preferat sa le tin nu pentru ca erau de la el pentru faptul ca eram innebunita dupa ursuleti i'am mai tinut o luna, luna in care mancam odata la 3-4 zile am ajuns la spital cand intram in camera la mine si toata camera plina de ursuleti imi aminteam de el si incepeam sa plang asa ca am facut curat laughing) si am aruncat totul. laughing

| Octavutzu a răspuns:

Mi se pare o porcarie sa returnezi cadourile sau sa le ceri inapoi...

Ce rost mai are sa le dai sau la le primesti daca trebuie la un moment dat sa le returnezi si de ce se mai numesc cadouri, un cadou ramane amintire il primesti si il ti apoi de fiecare data cand intri in contact cu alcel lucru primit cadou iti amintesti de persoana de la care l'ai primit... Deci eu nu sunt de acord cu returnarea mai bine prefer sa nu primesc decat sa mi se ceara inapoi... si daca mi se cere inapoi oricum nu il dau tongue

| anduta160 a răspuns:

Nu, nu au nici o legatura cadourile cu despartirea noastra.

| sensesDelight a răspuns:

Nu, e o prostie. ^_^ Cel puțin mie mi se pare un gest amar prin care vrei să pari interesant și să învârți cuțitul în rană numai ca să-l faci să sufere mai mult. Și oricum ne trebuie niște amintiri de care să râdem la 20 de ani. Hihihiii!
Iar dacă ții neapărat să scapi de ele, aruncă-le la gunoi. Tot acolo ajung dacă i le plasezi lui în brațe. Sau mai rău, pe la alta. laughing Depinde de cât de serioasă a fost relația...

| Laurici :x a răspuns:

Nu! cand mi le-a daruit a facut-o cu dragoste, atunci inca exista flacara aceea intre noi! si in plus cadourile nu au nici o vina, ele st doar simple simboluri ale dragostei acre a existat intre noi!

| zizibela a răspuns:

Ar trebui cand ne despartim sa ii cer tricoul (purtat) pe care i l-am daruit?rolling on the floor) ce tampenielaughing)

| NoNameToday a răspuns:

NU! E de prost gust sa i le dai inapoi.Pana la urma atunci cand mi le-a dat a facut`o cu mult drag si a depus multa dragoste.
Daca m`am despartit de el le-am pus pe toate intr-o cutie si le-am bagat undeva, dar nicidecum sa i le dau inapoi.:*

Răspuns utilizator avertizat
| byoana a răspuns:

Buna eu nu am renuntat pentru ca era tot ce mi-a mai ramas de la el si nu sa vrut sa renunt la ceva de la omul pe care candva l-am iubit.
Te-am pupat!

| Lexy ♥ a răspuns:

Nu.Ptr ca nu este frumoswinking

| Bab a răspuns:

Nu
Cadoul e cadoul
Lipsa de respect

| GossipGirl_2226 a răspuns:

Nu.Eu de exemplu am primit o bratara si nu am returnat`o de fapt inca o port pentru ca imi place si nici nu imi pasa ca e de la fostul`. Chestiile materiale nu au nicio legatura cu sentimentele, mai ales daca acestea au disparut.

| carollina a răspuns:

Nu

| kmilutz a răspuns:

Nupe...pei cum vine asta? daca te certi cu familia si tocmai ai mancat iti ia mancarea inapoi din burta? in momentul in care primesti cadou de la prietena/prieten si invers inseamna ca exista ceva intre voi. Ei acele momente trebuie sa ramana. Eu nu sunt de parere cu returnarea cadourilor.Pe mine m`ar supara si mai tare sa vina sa`mi aduc ceva ce eu i-am daruit in momentul in care o iubeam.Si poate mai exista sentimentul.