| bebitzu a întrebat:

In primul rand Hristos a inviat! Acum sa va prezint ce aveam de spus. Deci, acum 2 saptamani, exact in ziua in care in biserica s-a cantat Prohodul Domnului am fost si eu prezent. Acoolo fara sa vreau am observat o fata care pare apropiata de varsta mea (15-16 ani), ne uitam unul la altul in timpul slujbei, si uneori ii prindeam privirea. Cred ca m-am cam indragostit. Imi pare rau insa ca nu am vorbit cu ea deloc pentru ca era cu mama si bunica ei, si oricum nu cred ca era cel mai potrivit loc in care sa discut cu o fata, chiar daca imi placea. Apoi am auzit lumea din biserica vorbind cum ca aceea fata este fata unuia dintre preotii de acoolo, ceea ce cred si eu pentru ca i-am mai vazut impreuna. Acum nu stiu ce sa fac, acel preot sta in cartier cu mine, la o strada diferenta (asa cred pentru ca l-am mai zarit prin acel loc dar nu stiu sigur unde). Am mers pe acoolo sa crezand ca o sa o vad iar, dar nu... Stiu, nu prea am solutii, decat sa o mai vad inca odata, si pe strda nu in biserica ca iar nu voi putea sa vorbesc cu ea, si nici pe strda nu stiu daca pot, pentru ca e complet aiurea sa o abordez direct... in plus nici nu am ce sa ii spun, dar cu toate astea am vut sa vad care este reactia voastra. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| elena a răspuns:

Eu zic sa mai mergi la biserica si daca este acolo, uita-te sa vezi daca se mai uita la tine asa ca atunci, daca da, atunci asteapt-o la terminarea slujbei la iesirea din biserica si poate atunci, sa poti vorbi cu ea intr-un fel.
Ma mai gandesc, ca poate preotul avea vreo treaba pe strada invecinata cu tine si de asta n-ai vazut fata pe-acolo.
In sfarsit...iti urez bafta!

4 răspunsuri:
| Lorelai a răspuns:

Ai rabdare ca o vei mai intalni si poate vei intra in vorba cu ea! Nu e asa deplasat cum crezi! Daca stii cum sa o abordezi si ce anume sa-i spui, poate chiar vei avea succes!

| yanny`s a răspuns:

Du-te la biserica si cand o vei intalni intra in vorba cu ea, asa ca din intamplare. de exemplu o poti intreba de unde poti cumpara...thinking ceva de acolo, lumanari sau mai stiu eu cethinking

| multimoak a răspuns:

La iesire da-i un biletel cu nr tau de telefon sau mail si spune-i cine esti. Va fi destula inghesuiala ca sa vada "bodyguarzii" ei. happy

| 38499388seby29 a răspuns:

Fa te preot sa te poti apropia de ea big grin blushing)rolling on the floor