| Goangă a întrebat:

In primul rand ma scuzati de categorie dar e cea mai vizualizata:
Deci eu cand aprind Pc'ul, acolo unde tot clickaie o liniuta mie imi tot scrie Reboot and Select proper Boot device...si trebuie sa stang si sa tot aprind Pc'ul pana merge...Nu stiti ce problema are?thinking Daca da, nu ezitati sa imi raspundeti

Funda la primul care imi zice corect

Răspuns Câştigător
| DoarImpreuna a răspuns:

De regula e vorba de o eroare de la master boot record. Asta ar insemna ca trebuie refacut MBR-ul sau formatat HDD-ul de tot. Ai grija ca eoarea asta mai apare si cand ai in calculator unele CD-uri sau discheta.

Nu ar strica sa iti salvezi datele cat mai porneste inca calculatorul.

Aceeasi eroare poate aparea daca HDD-ul e pe mufa ATA si mai sunt pe aceeasi panglica un CD-rom sau un alt HDD. Vezi in cazul acesta ca unul din HDD-uri trebuie sa fie MASTER sai celalalt SLAVE.

Succes!

1 răspuns:
| Twitter a răspuns:

Sa te duci dr**u daca pui categoria pentru. ca e cea mai vizualizata loser