| aksay a întrebat:

In primul rand salut! stiu o sa vi se para ciudat dar chiar simteam nevoia sa primesc niste sfaturi! sa incep cand aveam 8 ani aproape 9 aveam o prietena foarte buna era chiar si colega mea de clasa si locuiam in acelasi bloc si traiam impreuna eram ca 2 frati pana cand sa aflu ca la sfarsitul clasei a 2 se va muta odata pentru totdeauna! a plecat fara sa spuna nimic apoi neam mai intalnit de vreo 2 3 ori si atat insa ce e mai important e ca eu i-am simtit lipsa si am avut nevoie de ea langa mine la bine si rau am incercat sa o caut timp de 12 ani sa vorbesc cu ea sa stiu ce face si sa-i spun ca imi lipseste insa nu am reusit! acum dupe 12 ani azi am intalnito culmea la mine in cartier am trecut pe langa 2 fete si mi s-a parut cunoscuta fata ei dar nu am fost sigur ca este ea insa strig alina si deodata ce sa vezi fata intoarce capu si se uita si zice adi? eu zic da ea zice ce mult te-ai schimbat da si am stat putin de vorba despre copilarie ce vreau sa va intreb este e bine daca ii spun ca mia lipsit si ca simt ceva pentru ea! pentru ca am aflat ca are prieten de 2 ani si jum va rog dau fundinta si daca da aspt si idei de a o spune

Răspuns Câştigător
| DiannaOwO a răspuns:

Din moment ce ati fost ca fratii in copilarie, este evident ca ai tinut la ea si ca ti-a lipsit, asa ca nu vad care e problema. Spune-i ca ti-a lipsit! Cat despre partea cu simtitul ceva pentru ea, e mai complicat avand in vedere ca are prieten de 2 ani si jum. Acum depinde de caracterul fiecaruia si de modul in care va reactiona atunci cand ii vei spune. Incearca sa ii spui! Asa cum a spus si Razvan, isi va da seama ca in tine se poate baza! happy

5 răspunsuri:
| BlueBird a răspuns:

Asta-i intrebarea laughing? Pai pot sa ii spui ti sse pare ceva ciudat sa ii spui sau cum? Si eu am avut o prietena cu care nu am mai tinut legatura si dupa ne-am intalnit. Nu vad caer e problema. Pot saii spui ce vrei doar de asta sunteti prietene, nuwinking?

| BlueBird a răspuns:

Prieteni * Scuze pentru greseala.

| cLeILa a răspuns:

Buna aksay,uite daca voi va intelegeati atat de bine in copilarie binenteles ca acum dupa atatia ani cand v-ati reintalnit a fost un moment cat se poate de emotionant,spune-i sa iesiti in parc sau sa mergeti acolo unde mergeati voi in copilarie sa va amintiti de toate lucrurile frumoase pe care le petreceati impreuna,vorbiti,si luati unu de la altu nr de tell sau id, si pastrati legatura, cam, atat fundita te roooog?

| razvascump a răspuns:

Mai este bine sa iti exprimi sentimentele pentru ea happy sa stie ca ti la ea si ca in tine va gasi mereu un sprijin si o alinare da nu e bine sa te combini cu o fata atata timp cat are prietena

| anay_7801 a răspuns:

Daca esti sigur ca inca simti ceva pentru ea nu ezita sa-i spui!
Mai bine sa regreti un lucru pe care l-ai facut, decat un lucru pe cate il puteai face si nu l-ai facut...