| justify a întrebat:

In relatia de cuplu cine pune mai mult suflet:femeia sau barbatul?

Răspuns Câştigător
| RappK a răspuns:

Buna...nu zic asta neaparat pentru ca sunt fata.insa am observat la toate cuplurile dn jurul meu k fetele pun mai mult suflet:-

28 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, depinde de persoana, in general baietii pun suflet mai greu dar iubesc mai intens atunci cand iubesc cu adv, iar fetele pun suflet mai repede dar pot uita mai repede, dei par mai sensibile ele pot trece mai repede pese o desp, baietii tin mult in ei si nu se arata, dar acum depinde de pers in parte, poate sa puna o fata mai mult suflet, sau un baiat, sau amandoi la fel...depinde.

| SweetCandy a răspuns:

In general fetele, insa daca un baiat ia picat cu trnc EA, clar ounde de 10 ori mai mult suflet!

| zeeeeeex a răspuns:

Nu este o regula... Depinde de fiecare si de caracterul fiecaruia, Dar ideal ar fi sa puna aman2 suflet in egala masura big grin

| Encore a răspuns:

Io zic ca ambii pun la fel... depinde de relatie.

| Ana a răspuns:

Dupa parerea mea, fata pune mai mult suflet

| Tessy a răspuns:

Dupa parerea mea amandoi pun suflet la fel...bine exceptand relatiile acelea in care cineva sta pe interes.
Intr`o relatie si fata cat si baiatul se ataseaza unul de celalalt, dar multi cred ca fetele pun mai mult suflet deoarece baietii sunt prea orgoliosi sa recunoascawinking

:*:*

| M.J. a răspuns:

Cred ca aman2, depinde care e imi sensibil.pentru ca si baietii pot fi

| sylver69 a răspuns:

Eu cred ca depinde atat de femeie cat si de barbat. E adevarat ca femeia pune mai mult suflet intr-o relatie, viseaza mai mult la o iubire adevarata, dar asta nu inseamna ca barbatii nu simt lucrul asta. Femeile sunt de fel mai visatoare, romantice, spera in iubirea din telenovele(hai sa recunoastem ca multe dintre noi am trecut printr-o experienta asemanatoare), si asta pana in momentul in care isi dau seama ca au cazut in proria capcana, intrucat au ales persoana nepotrivita. Dar asta se poate intampla si la barbati...Si in mometul acela se trezesc la realitate, si privesc altfel iubirea...Multi barbatii, dupa parerea mea, au pierdut din simtul acela de om care iubeste, care sa dovedeasca PRIN FAPTE, ca iubeste, nu prin vorbe, un pierdut din romantism, ceea ce femeile au din plin. Poate ca barbatii sunt ceva mai radicali in ceea ce priveste iubirea, mai intuitivi. Dar si atunci cand cad prada iubirii sunt foarte usor de manipulat...Multe dintre cupluri sunt formate dintr-o veriga slaba(cel indragostit, care crede in iubirea adevarata, lasa de la el, iarta orice), si una puternica(cel care se foloseste ce celalat, face absolut ceea ce isi propune, conduce intrega relatie). Asta este tipul de relatie care nu rezista.Mai rar intalnesti persoane care sa se potriveasca intr-o relatie in ceea ce priveste caracterul.De cele mai multe ori, atat femeile cat si barbatii sunt nevoiti sa treaca printr-un divort, prin despartiri cu multe lacrimi si dureri lasate in urma, pentru ca la o a doua relatie/casnicie sa gaseasca persona potrivita, aleasa in urma unor pretentii deosebite(cel mai bine ar fi ca ambii parteneri sa fi trecut printr-o experienta similara).Eu zic ca atat femeile cat si barbatii stiu sa iubeasca, dar fiecare are un fel unic de a iubi, mai mult sau mai putin adecvat.Important este sa-l facem fericit pe cel care ne este alaturi, indiferent de modul nostru de a iubi

| eni a răspuns:

Femeia.

| troxanici a răspuns:

Eu cred ca depinde de relatie. Sunt relatii in care barbatul pune mai mult suflet dar sunt si relatii in care femeia pune mai mult suflet, se implica mai mult, dar mai sunt si relatii in care ambii parteneri pun mai mult suflet...deci

| antonius74 a răspuns:

Depinde de la caz la caz, dar cred ca in majoritatea cuplurilor e cam egala iubirea

Răspuns utilizator avertizat
| naya a răspuns:

Barbatii

| sTeFaN. a răspuns:

Dupa parerea mea fata pune mia mult suflet

| Haydee a răspuns:

Daca e iubire adevarata, amandoiwinking

| nimeni_3927 a răspuns:

Eu cred ca unele fete nu au deloc sentimente...chiar daca recunoaste ca a iubit sa ca nu mai iubeste.

| I'm just me a răspuns:

Depinde in majoritatea cazurilor fetele dar sunt cauri in care baietii pun mai mult suflet.

| LiveInColour a răspuns:

Buna. uite. s-au intamplat atatea cazuri... si. dupa cum se si vede. daca nu e pe interes. bine inteles. daca vor o relatie cu adevarata( de lunga durata)... depinde si de ei 2. de persoane. dar mai ales eu as zice ca prima pune femeia... deoarece barbatul... iti dai seama cand o iubeste atunci cand renunta la prieteni, la iesirea in oras cu alti baieti si chestii... pentru a sta cu ea. pentru a te ajuta si pentru a se simti mai bine... se gandeste nu mai la ea... si este totul pentru femeie. dar dupa cum se vede... asta se intampla mai incolo... k femeia... si ea renunta la multe. insa. de la inceput... si. ca sa vezi k femeia ii da voie barbatului sa plece... se simte prost cand acesta zice lasa. nu ma mai duc la fotbal cu baietii k stau cu tine. si atunci femeia lasa de la ea. dar aici depinde si de persoane. cum am mai zis. dar in general. raspunsul este femeia... 80 % din cazuriwinking

| carlita_4462 a răspuns:

Daca exista sentimente atunci parerea mea este ca amandoi pun suflet doar ca uni nu stiu sau nu vor sa arate

| demonangel37 a răspuns:

Depinde un caz demontrat stiintific arata ca femeia dar mai sunt si unele exceptii de exemplu: cand femeia nu-si iubeste partenerul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clar:femeile!
parerea mea
auzi de mai multe ori o fata zicand ca sufera si o vezi plangand dp unulhappy
:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca ambii, in mod egal, atunci cand exista iubire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde, am vazut cupluri in care El iubea mai mult si am vazut si cupluri in care EA iubea mai mult.Am vazut fete si baieti suferind din dragoste...deci cred ca toti punem suflet intr-o egala masura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intr-un cuplu sufera persoana careia i se greseste... fetele se indragostesc mai repede si ele isi arata sentimentele...baietii spre diferenta de fete se indragostesc mai greu...si nici atunci cand o fac nu se arata...pentru ca nu vor sa fie luati peste picior de ceilalti.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

50%&50 parerea mea...big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Femeia

| luiszagiorgi a răspuns:

Eu iti zic ca 100% femeile ca-s mai mamoase, iubitoare si PROASTE pentru ca le permite barbatilor sa faca ce vor numai ei si nu ii corect. Ori amandoi la fel sau mai bine deloc. justwinking

| deathangel a răspuns:

Depinde de personalitatea lor si de cat de indragostiti sunt... Am vazut cazuri (la mine in gasca) in care baiatul plangea dupa o fata, dar si cand o fata plangea dupa un baiat. In relatia mea e cam greu sa-ti dai seama care pune mai mult suflet pentru ca suntem amandoi foarte orgoliosi, dar oricum nici unul nu vrea sa-l piarda pe celalal. Nu stiu dupa parerea mea ambii pot pune suflet... dar depinde si de interese... insa de cele mai multe ori femeia dramatizeaza(nu o spun cu rautate pentru ca si eu sunt fata) si plange insa o face de cele mai multe ori doar pentru a parea victima(nu toate sunt la fel) dar nici barbatii nu sunt exclusi de la asemenea cazuri... deci depinde de relatie si de persoana