| anonim_4396 a întrebat:

De ce intr-un cuplu barbatul se enerveaza repede?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

a enerva= a se infuria
a inerva= a produce o stare de excitare a unui organ sau tesut
happy
mie una mi se pare ca femeile se enerveaza mai repede decat barbatii; ei nu se supara din cauza lucrurilor marunte asa cum facem noi de ex. happy si trec mai repede cu vederea anumite chestii, pe cand noi le tinem minte si dupa 5 ani happy

10 răspunsuri:
| monicaclaudia a răspuns:

Lolz curios intrebarea ei se intreaba acelasi lucru desprea femei. care o fi dilema?
de obicei eu sunt cea care ma enervez mai usor. si ma inervez de 1000 d ori mai mult cind sunt "isterica" si el ma lasa sa ma calmez, asta e ceea ce ma enerveaza pe mine de multe ori. cind as vrea sa ma cert dar nu am cu cine.))

| Swabia a răspuns:

Pentru ca au mai multi "pitici"pe creier!hee heehee hee

| cely a răspuns:

Din complex, sau pentru ca-i merge, sau poate ca e alintat sau needucat, ca asa sunt toti

| miha2010 a răspuns:

Pt ca de aceea se numesc barbatii insa sunt si cazuri inverse dar stii tu contrastele se atrag asa ca daca tu esti o pers calma si linistita el este opusul tau.Asa va completati unul pe celalalt insa in timp problema se mai remediaza! bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Unele fete se enerveaza mai repede

| cretudancelife a răspuns:

PT CA asa so fii invatat sa fie mai autoritar si poate si ca sa controleze relatie dar depinde motivu de ce se enerveaza dar se stie si din studi chestia asta "cred" ca barbatu se enerveaza repede e ceva ce ar trebuiii sa nu se mai intample. sa fim intelegatoriwinking

| ioana08 a răspuns:

Pai nu stiu...probabil pentru ca nu suporta sa fie contrazis...sau poate pentru ca nu are rabdarebig grin

| Alynna. ;x a răspuns:

in general femeile sunt cele care se enerveaza mai usor si este de inteles, pentru ca sunt mai sensibile. atunci cand barbatul este cel "sensibil" probabil ca rolurile in cuplul vostru sunt putin inversate, tu barbatul (protectoare psihic), el femeia (sensibil). Situatia asta ori iti convine, desi ma indoiesc, ori reusesti sa o remediezi cu trecerea timpului, ori pur si simplu vei obosi... sad

| daniela_4247 a răspuns:

Barbatii sunt sexul puternic si intotdeuna vor sa iasa la suprafata cu asta, sa se dea importanti si sa ne faca sa credem ca ei sunt miezul sau capul dar noi femeile stim ca acel cap se invarte dupa cum vrea gatul iar acela suntem noi.Asa ca noi suntem acelea care trebuie sa stim cum sa-i "manevram". Daniela

| daniela_4247 a răspuns:

Pentru ca noi suntem sexul slab si ei nu au ce sa ne faca nu se poate lupta cu noi nu?