| Chøço a întrebat:

In scoala mea este un baiat de care imi place si sunt sigura ca sentimentul este reciproc. Prietena mea cea mai buna mi-a spus ca are prietena, si nu o cred. Cum pot sa aflu? Mi-e rusine sa intreb colegele mai apropiate de el. Nu vreau raspunsuri gen : " Intreaba-l " etc.

Răspuns Câştigător
| WildDream a răspuns:

Ce motiv ar avea prietena ta sa te minta?
In cazu de fata sunt mai multe variante:
1. Prietena ta nu a mintit si el are prietena si de aia nu se baga in seama.
2. Nu are prietena si este prea timid/tont sa-ti zica ceva.
3. Nu are prietena dar nu este interesat de tine si de aia nu face nimic in ceea ce te priveste.
Si tu cum vrei sa aflii daca are iubita sau nu (ca doar prietena cea mai buna nu e de incredere se pare pentru tine) daca nu vrei sa-i intrebi colegele sau pe el? Sa te duci la ghicitoare sa-ti dea in carti daca are ala iubita sau nu?
Ori iti faci curaj ori o sa stai cu intrebarea asta pe buze, oare are oare nu are...

4 răspunsuri:
| malina1111 a răspuns:

Cum adica? parte tonguerietena mea cea mai buna mi-a spus ca are prietena, si nu o cred? adica prieten sau prietena?

| Chøço explică (pentru malina1111):

Ca el are prietena. straight face

| mini35 a răspuns:

Ma eu as zice sa-l intrebi tu ca sa fii sigura si daca te place cred ca veti face un cuplu frumosbig grin.Nu cred ca ar avea prietena odata ce te place si chiar daca ar avea daca te place o sa renunte la ea.

| Ingrid_Alexa_1994 a răspuns:

Daca sentimentu e reciproc lasa-l pe el sa te caute (desii eu nu sunt genu de fata care sa astepte un baiat deci il parasesc). unii baietii cand vrei tu sa vina la tine vin peste un an! gaseste pe altcineva! sigur e unu special pentru tene!