| FeelingsDoctor a întrebat:

Sexul poate afecta dezvoltarea muschiilor, daca faci sala. Adica stiu ca prin ejaculare se elimina anumite vitamine, etc. Are vreun efect asupra dezvoltarii masei musculare. Si de cate ori este indicat sa faci sex pe saptamana?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

`Nu se elimina vitamine, ci testosteron, hormonul ce contribuie la sinteza proteinelor, adica la muschi. Cu cat ai mai mult cu atat pui mai multi muschi pe tine. Ejaculand elimini testosteron, dar e intr-o canitate atat de insignificativa incat nu va afecta nimic. Desigur nu face sex de 10 ori pe zi! Si nu face sex inainte de antrenament.
De cate ori pe saptamana? In fiecare zi laughing nu conteaza. elimini prea putin testosteron ca sa conteze.
Si apropo, cica daca nu faci sex timp de 1 saptamana, nivelul de testosteron atinge maximul, deci trebuie eliberat cumva asa ca oboseste-ti iubitawinking la fiecare 3 zile

| Wehes a răspuns:

Nu, nu are nici o treaba.
Bineinteles nu faci o data la 1 ora.
Faci 1 data la cateva zile.

| MrMuscolo a răspuns:

Afecteaza prea putin ca sa contezehappy