| ffy a întrebat:

In ultima vreme am o stare asa urata, naspa, auirea cum vreti voi.De Ce? Ba ma cert cu mama, ba is stresata din cauza examenelor, ba nu am iubit, ba "cutarica" dupa care m-i se scurgeau ochii e cu una foarte"pitzi"...si etc.Nu mai stiu cum sa fac...help daca aveti timpbroken heart

Răspuns Câştigător
| dare2love a răspuns:

Poate parerea mea de baiat nu conteaza atat de multa dar din experienta pot spune ca "suferi" de "astenie de primavara " sau dupa cum zice un prieten " melancolie blegoasa" (sau ceva de genu asta tongue ) mai exact, corecteaza-ma daca gresesc, totul porneste de la faptul ca nu ai iubi => este stresata=> te certi cu cei dragi! Nu iti pot spune ca daca te gandesti la altceva o sa treci imediat peste, incerca sa-ti faci o lista de prioritati in viata si sa o urmezi, apoi vei vedea ca se vor rezolva pe masura ce incerci sa-ti atingi prioritatile. Daca iti doresti ceva cu adevarat trebuie sa lupti pentru a obtine, sa lupti chiar si impotriva unei "pitzi". Bafta si ce mai vrei tuwinking

6 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Toti ne simtim coplesiti de greutati! Secretul e sa nu renunti niciodata!winking

| Bacemi a răspuns:

Stiu cum te simti. Am trecut si eu prin faze de astea. Incearca sa nu te mai gandesti la problemele astea. Fii calma si incearca sa le rezolvi una cate una. Cauta sa ai macar unul - doua momente pe zi in care sa te relaxezi, sa faci ce iti place tie. Asculta muzica preferata, citeste o carte, iesi la o plimbare. Incearca sa te bucuri de toate acele lucruri mici care ti se par nesemnificative.

| Dizzydizz a răspuns:

Toti trecem prin asta
e din cauza varstei
Pai nu ti mai complica viata
cat despre baieti, vin ei la momentul potrivit.
Mai bine sa ast sa gas unu pe masura asteptarilor
bft:*

| Aia cu cap mare a răspuns:

Ca sa raspund si eu la intrebare... fa ce ti-au zis astia de sus ca mi lene sa scriulaughing
sh oricum asta iti spuneam si eu asa cawinking Noroc!

| psycho_5607 a răspuns:

Off. Se mai intampla sa ai asa stari. Si mie mi se intamplat uneori. Sunt faze ale omului si fiindca esti la pubertate si esti si fata, devii mai sensibila, mai depresiva. Totul este sa stii cum sa inlaturi aceasta stare. Iesi cu prietenele, da o petrecere in pijamala, iesi in natura, asculta muzica vesela[ nu doar trista, pentru ca sunt sigura ca de asta asculti laughing] etc.
Sper ca te-am ajutat. :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa uiti de "cutarica" pentru sunt mai multi ca el si poate chiar mai frumosi... si baga-te pe unu care te place asa cum estiwinking