| MiculFaraon a întrebat:

Deci sa va spun. Am 17 ani si am inceput de la o vreme sa am o stare cam naspa. Am devenit foarte nervos, ma enervez foarte tare, sunt irascibil, la fel si cand ma cert cu iubita mea sau cu parintii si dupa ce ma enervez imi simt capul asa plin, obosit nu stiu cum sa va zic. Pot sa am ceva grav sau este din cauza varstei?

1 răspuns:
| Mangustă a răspuns:

La un moment dat credeam că-i o chestie proprie și la mine, da-i cu vârsta. Ocupă-ți timpul cu chestii aiurea care nu neapărat să-ți dea o stare bună, ci mai bine zis să nu-ți dea nicio stare. Cea mia prostă decizie (zic din experiență) e să te adresezi unui psiholog și în special psihiatru - primul o să-ți bage în cap că ai probleme în familie și un anturaj de câcat, iar al doilea o să zică că ești compulsiv și clar depresiv (că de, toți adolescenții sunt mai des) și o să te îndoape cu calmante de nu mai știi pe stradă cine ești.
În principiu ești ok, nu aprofunda prea tare lucrurile dacă vrei o stare calmă.