| user11080601008 a întrebat:

In urma cu cateva luni (prin aprilie cred) m-am dezvirginat cu iubitul meu, a durut destul de tare si am reușit dupa nenumărate încercări abia. Noi nu am facut-o decat la cateva luni pentru ca nu consideram niciunul ca este atat de important. Ultima data am facut-o acum 1 luna sau 2 si nu am avut o mare problema, doar durea destul de tare însă a fost ok, nu a trebuit nici preludiu. Ieri, mi-a facut si preludiu si cu degetul însă cand am incercat actul in sine ca in mod normal, m-a durut foarte foarte tare, am tresărit, s-a simtit ca un perete de care nu se poate trece. Incă ma doare cand ma așez, merg sau ating in mod direct. Nu imi pot explica, mai ales ca eram chiar foarte uda in acele momente. Nu stiu daca ajuta cu ceva, dar la dezvirginare din cate țin minte, nu a curs deloc sange nici pe moment si nici zilele următoare.
Mai am încă o nelămurire: noi am incercat cu prezervativ, iar dupa ce contactul a eșuat, am decis sa ii fac oral, cu prezervativ. Dupa asta a incercat doar, nu a si reușit, sa reia acțiunea (am incercat din nou sa o facem), sunt sanse sa se fi rupt sau sa fi ramas gravida? Cand am facut oral, s-a simtit usor sarat, cu putin dulce si asta m-a facut putin suspicioasa. Nu sunt prea experimentata, iar pe internet nu imi bat capul sa caut pentru ca sunt fel si fel de cazuri si poate imi bat capul degeaba, cand de fapt nu as avea nimic. Ce parere aveti in legatura cu cele 2 situatii? Menționez ca nu sunt nici pe departe majora, nici eu si nici el, dar nu-mi explic cum dațile trecute s-a putut (ceea ce inseamna ca nu are legatura cu dezvoltarea mea, cel putin eu asa țin sa cred), iar acum nu.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Are legatura cu PRELUDIUL pe care baiatul nu stie sa ti-l faca, ca sa te umezesti la mazxim, te dilati si putet face sex cu placere si usurinta

5 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Ai fi mai fericita si cu constiinta libera daca ai alege pe viitor sa eviti sa te implici sexual inainte de casatorie.

| iulia0514 a răspuns:

Asa se întâmplă când vă începeți viata sexuala fără pic de educație sexuala!

| user11080601008 explică (pentru iulia0514):

M-am informat despre metodele de contracepție si abia dupa ce m-am simtit pregatita am inceput sa o facem. însă de data asta a fost altcumva si nu mi am explicat ce se întâmpla mai ales ca a încercat sa mi faca preludiu, ma gandeam ca poate am eu vreo problema medicală, ca nu am gresit cu nimic.

| iulia0514 a răspuns (pentru user11080601008):

Preludiu find? Nu știu ce înțelegeți voi ca e preludiu! Dacă îți este rușine sa scrii aici scrie-mi mesaj poate te pot ajuta

| user11080601008 explică (pentru iulia0514):

A incercat sa ma faca sa ma umezesc mai tare in speranta ca o sa ma lărgesc putin, sa fie corpul pregatit pentru contactul sexual.
acestea fiind spuse, cred ca e logic cum a procedat.