| vreausastiutruth a întrebat:

In urma cu ceva timp mi am inceput viata sexuala acutul nu a durat mai mult de cateva minute a fost neportejat si menstruatia mi-a venit la cateva zile dupa
si inante menstratia era neregulata dar acum la o saptamana dupa am avut niste scurgeri maronii si o usoara durerea de burta si piciorul amortit probbail ca o sa mi vina din noi cred eu
este normal asa ceva? ma gandesc ca mi s-a deregalt organimu. oare asa sa fie?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care ciclul menstrual are caracteristica definitorie de a fi NEREGULATA orice raspuns ar fi hazardat de dat in aceste conditii. Femeile aflate in aceasta situatie sunt ''condamnate'' ca intreaga viata sa intretina numai contacte sexuale protejate printr-o metoda cat mai sigura pentru a evita formarea vreunei sarcini nedorite. In situatia ta ar trebui sa te prezinti la o consultatie ginecologica pentru a se putea stabili si propune un tratament de reglare a ciclului menstrual. Sanatate!

| MihaiNicu23 a răspuns:

Ciclu tau menstrual va incepe sa se regleze curand pentru ca ti-ai inceput viata sexuala, curand iti vor disparea acele dureri.