| aleza21 a întrebat:

In viata iubesti o singura odata cu adevarat?

Răspuns Câştigător
| stefania_3113 a răspuns:

Buna, stii asa e si vorba aia "Mireasa odata`n viata esti "mireasa"in adevaratul sens al cuvantului";;;

Ei asa e si cu dragostea...
Cand uh te indragostesti de un baiat te gandesti la el, il visezi, etc.
Si sunt de parere ca... A iubi -e un cuvant foarte mare si doar pentru ca un baiat te-a intrebat "cf"asta nu inseamna neaparat ca te iubeste sau ar vrea sa fie cu tine.

Dragostea poate sa fie perceputha in mai multe feluri:prin tinere de mana, prin vise, etc
Spre exemplu, noi fetele, cand vedem un baiat si ne place si il si cunoastem, meregem la prietenele noastre si le spunem tot feluri de lucruri; Si de la o simpla "barfa"incep sa se formeze diferite glume.
Eu cred ca "da"-in viata o sng data se iubeste cu adevarat, restul e indragosteala.

Sper ca te-am ajutat.Pwp,pap-pa

8 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Ba poti si de mai multe ori, dar de fiecare data altfel, poate mai intens, mai profund, mai inedit!

| Libelle a răspuns:

Nu cred.
Si prima dragoste? E prima data cand ai iubit, nu se mai compara ca a 2 oara e totul diferit.Si aici nu ma refer la prima ``combinatie``de 3 zile.La o relatie frumoasahappy
Atunci iubesti, mult.Si cand totul se termina suferi, apar alte relatii si poate esti genul de om care pune suflet in toate, dar numai in una pui tot ce ai.

| Razvan a răspuns:

Persoanele care iubesc o singura data in viata si nu inteleg cand relatia s-a incheiat sunt cele mai slabeoh go on
In viata exista doar o singura iubire care te ingenunchiaza. Una care te ridica.Si una alaturi de care vei trece in vesnicie

| forever4you a răspuns:

Nustiu cred ca da adica la un moment dat te indragostesti cu adevarat dar se intampla sa pierzi aceea persoana si incerci sa iti refaci viata indragostindute din nou deci eu una cred ca te poti indragostii de mai multe ori cu adevaratbig grin

| bsorynovidiu a răspuns:

Niciodata

| Anda1197 a răspuns:

Da... asta e adevarat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, cel putin asta e parerea mea.Eu spun ca poti iubi cu adevarat pe la varsta de 20-30 de ani, pana attunci eu zic ca e un fel de indragostealalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar atunci cand te casatoresti, in rest sunt doar auireli de care vei uita.