| Borntohelp a întrebat:

Inca o intrebare ciudata dar masturbarea poate cauza stari de oboseala?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Prin sperma se elimina din corp cantitati insemnate de micro si oligoelemente indispensabile bunei functionari a organismului, astfel ca se poate ajunge ca organismul sa se simta slabit si obosit.Asta se intampla in cazul masturbarii in exces, asa ca atentie sa nu abuzezi si totul va fi OK.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca o faci non stop la un moment dat o sa te doara mana

| doctorandus a răspuns:

Cine afirma ca DSM-5, ICD-10 si Manualul Merck constituie pseudostiinta aiureaza. Filmul dat de el este produsul unei secte, vezi http://www.caic.org.au/....../index.php

| Emilian65 a răspuns:

Da, dupa o masturbare fortata si prelungita apare oboseala care te duce la un somn profund.

| Seba2013 a răspuns:

Pt. doctorandus:
Lasane cu pseudostinta ta, mai bine vezi tu aici https://www.youtube.com/......tps?/watch

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ca da. Din cate stiu eu, masturbarea consuma calorii, echivalente cu alergatul nu stiu cat timo, deci e ca si cum ai face sport, ceea ce te face mai obosit.