| SuntDoarUnuMic a întrebat:

Inca o poveste de dragoste... dar una esuatalaughing. Bun, la inceput m-am inteles bine cu ea dar incep sa disper...nu o mai suport pentru ca imi ia tot aerul si as vrea sa ne despartim da nu stiu ce sa fac. Ea are probleme cu ficatul si *** mai multe chestii si nu stiu ce'ar face daca m'as despartii de ea, adica s-a suparat doar cand i'am zis sa lasam lucrurile mai incet.Si ar vrea sa ma vada in fiecare zi daca s'ar putea, sa o ibesc si sa o ibesc la nesfarsit. Ce ar trebui sa fac? Cum sa ma despart de ea fara sa o ranesc?

Răspuns Câştigător
| Rurouni a răspuns:

Ce facem acum, santajam emotional? Are problemele respective de sanatate, ok, dar ce faci, stai cu ea de frica si din mila? Intr-o despartire, nu ai cum sa nu ranesti o persoana. Fii barbat si spune-i cum sta treaba, ca o luati intr-o directie gresita. Daca te hotarasti ca nu vrei sa te desparti de ea, impune-te si tu putin si stabileste niste reguli. Daca vrei sa te desparti de ea, spune-i direct problema si aia e.
Bafta!

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

De ranit o s-o ranesti oricum,dar sa stai cu ea din mila sau compasiune,te constrangi pe tine.
In concluzie,spune-i asa cum ne-ai spus si noua,ca nu vrei s-o ranesti,dar ca pentru voi ca pereche a venit ora finala.
Plange,se amaraste,orice, dar e mai bine asa, decat sa traiti amandoi intr-o minciuna!
Curaj.

| Musique a răspuns:

Incearca sa o faci pe ea sa se desparta de tine.
nu o fa sa sufere,spunandu`i lucruri rele, fa`o doar sa creada ca s-a terminat, si ca nu mai aveti nici o sansa...
P.s.parerea mea este ca nu va cunoasteti inceajuns, si ca cel mai bine ar fi sa mai ramaneti vreao 2 saptamani impreuna, sa vezi cum decurg lucrurile.Arata ca iti pasa de ea (daca chiar o iubesti) si poarta o discutie pe tema relatiei voastre,veti intelege amandoi ca poate ati gresit,fiind impreuna,sau ca poate sunteti facuti unu pentru celalalt,cine stie, daca va iubiti discutati, liber si cu [,] calm... happy

| jaka_7600 a răspuns:

Incepe a fi mai pasiv compoartate mai usurel cu ea alintate in fata ei si ea singura te va lasa

| BuLiNuTzACrazy a răspuns:

Sunt pusa si eu in astfel de situatii, si am procedat astfel:i-am spus direct ca mai bine sa lasam aceasta atractie si sa ne vedem de ale noastre.Iar daca are probleme cu ficatul si___ la fel ar trebui sa ii spui fiindca e spre binele ei.Sau mai simplu incearca sa nu prea sa raspunzi la telefoanele pe care ti le da.Mai pe scurt ignoro. Sper sa-ti fi fost de ajutor.Bafta!

| Mirunutssa a răspuns:

Paiiii.asta nu stiu deloc
dar mai lasa lucrurile sa stea cum is o vre\me pote vezi ke se intampla!