Întrebare recomandată | lyly1111114 a întrebat:

Buna as vrea sa stiu cum as putea sa-i spun iubitului meu ca ne despartim fara sa-l ranesc

6 răspunsuri:
| raluca0306 a răspuns:

Ii spui ca nu mai ai sentimente si ca asa e cel mai bine pentru voi.

| drogh a răspuns:

Dacă te iubeşte, este clar că îl vei răni. Pur şi simplu mărturiseşte-i că nu mai vrei să fii împreună cu el deoarece mai mult de pragul de amici nu puteţi trece şi consideri că nu vă mai potriviţi. Sau orice alt motiv ai tu.

| MrAnderson a răspuns:

Salut

Cel mai bine e sa porti o discutie fata in fata, nu la telefon, mesaje sau chestii dintr-astea.
Ii vorbesti cu respect, pentru ceea ce a fost intre voi, si ii explici calma ca lucrurile in relatia voastra nu decurg asa cum ti-ai dorit tu, asa ca mai bine sa ii puneti punct.

| DolceChrs a răspuns:

Incearca sa te distantezi de el. si. nu stiu.da-i de inteles ca nu mai vrei sa fii cu el.

| beibiisweet a răspuns:

Buna!
Si eu am avut problema asta de curand, si tot asa nu am vrut sa-l ranesc.Eu am pus ochii pe altcineva dar eram deja"intr'o relatie" asa ca tot cautam motive de cearta.Crede-ma ca, daca ii vei critica orice greseala iti va spune mai repede "la revedere!".Dar, daca faci asta, ai grija sa nu mai tii legatura cu el pentru ca te va ademeni sa il ierti pentru "greseala" pe care a facut-o.In cazul asta cel mai important lucru e SA FACI DIN ȚÂNȚAR ARMĂSAR, daca intelegi ce vreau sa spun.
sper ca te-am ajutat!:*

| chocopatri a răspuns:

Daca iti este un iubit bun te v-a intelege. Spune`i ca mai bine ramaneti prieteni si ca vei tine mereu la el.Zi ca vrei sa luati o pauza ca sa cunosti si alta lume!:*