| anonim_4396 a întrebat:

Hey Buna! AS vrea sa ma despart de prietenul meu.dar nu vrea sa il ranesc si nu stiu cum sa o fac... ceva sfaturi?

8 răspunsuri:
| paranteză a răspuns:

Off,şi tu acum, chiar de Valentine's Dayhee hee.
Eu îţi spun cum aş proceda dacă aş fi în locul tău.
1. M-aş duce la el şi i-aş spune că nu mai merge ( un motiv tot trebuie să fie ) şi îî explici îndetaliat.
SAU
2. Mai direct şi fără resentimente îî cumperi o floare artificială, îî spui că vrei să luaţi o pauză şi că veţi mai fi împreună după ce floarea se va ofilii.
Eşti cam dură că te desparţi de el, acum, nu crezi? laughing

| LolaLollita a răspuns:

Vrei, nu vrei, tot il vei rani. Ii vei rani oricum sentimentele cu aceasta decizie, trebuie doar sa faci sa doara cat mai putin.
Un motiv sigur ai pentru despartire, in mod sigur nu (mai) tii la el. Spune-i ca sentimentele tale fata de el s-au diminuat din X motiv, ca ai incercat sa treci peste si nu ai reusit, ca merita o persoana care sa-l iubeasca pe deplin, ca vrei sa fiti prieteni in continuare. Ofera-i sprijinul tau in continuare, spune-i ca nu vrei sa-l indepartezi total. Pentru a nu-l durea mai mult, evita sa te afisezi in fata lui prea curand cu alti baieti.

| Patricia07 a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie. Problema ii ca el tine foarte mult la mine doar ca la noi is mai multe probleme. Te sfatuiesc ca sa nu fie o despartire prea dura. Sa nu mai iesiti afara asa de des. Sa incerci sa vorbesti putin mai sec, dar sa nu exagerezi. Si sa nu il mai cauti. si daca iti spune ceva de genul "esti suparata sau s-a intamplat ceva sau ce ii cu tine" ii raspunzi simplu ca nu ai nici un chef de nimica si ca vorbiti mai incolo si nu ii mai scriilaughing. Stiu cum ii ca si eu tin foarte mult la el si nu vreau sa il pierd si am momente cand nu mai vreau sa il las, sau pur si simplu vorbeste cu el si spune-i ca vrei sa faceti anumite lucrui. Nu stiu care ii exact situatia ta. Bafta!

| simona3272 a răspuns (pentru Patricia07):

El tine foarte mult la minesad...da eu ma simt singura in preajma lui. sad

| Patricia07 a răspuns (pentru simona3272):

Te inteleg perfect, asa ii si la mine si cand vad cat de mult tine la mine nu pot sa il fac sa sufere. Problema la mine ii ca nu mai simt nevoia sa il sarut si sa ii mai spun cuvinte duci. Dar dupa faza de astazi cu V. Day, ma surprins foarte tare si ma face sa tin din nou la el. Ca am momente cand il vreau langa mine si momente cand nu

| Patricia07 a răspuns:

Hei, ai rezolvat pana la urma? Daca da vreau sa stiu ce ai facut ca nu mai stiu nici eu ce sa fac ca sa ma despart de el. imi mie foarte greu!sad

| XtremeDemon a răspuns:

Da. e simplu fal sa te urasca... si scapi dde el fara sa-l ranesti...

| TeeaD a răspuns:

Este important ca tu sa fii cea care ii spune si sa nu pui pe altcineva in locul tau.ii poti spune face to face, cel mai bine, si nu prin telefon sau SMS.Astfel va sti ca tu chiar l-ai iubit.Sa iti alegi cu grija cuvintele si sa fii sigura ca nu il vei rani. Succes!