| Acadeeeaa a întrebat:

Incep asa`.
A vrut acum 3 luni sa fie cu mine, iar eu l-am refuzat deoarece il consideram un prieten foarte bun, si nu ma atragea ca iubit.
Atunci s-a suparat nu a mai vorbit cu mine. Am tot incercat sa-i explic ca nu pot, dar nu a vrut sa inteleaga.
In aceste luni nu ne-am vazut. Saptamana trecuta, ne-am vazut, ne-am salutat, iar aseara mi-a dat mesaje, cum ca nu a mai vorbit cu mine de mult, ca inca ma place si ca vrea sa fie cu mine...
Azi i-am explicat ca daca voi spune Nu, iar nu va mai vorbii cu mine, iar daca Da nu prea vreau pentru ca imi e bine singura momentan.
A spus ca nu se supara, dar a iesit fulger de pe mess, si nu am mai vorbitstraight face.
Habar nu am ce sa fac. Luni ne vedem la liceu.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Vad ca ai incercat sa-l readuci la ratiune,dar nu ai realizat un lucru-el nu prea judeca acum,e indragostit.
Dupa ce ti-a declarat ca te place si tu ai refuzat,s-a simtit ranit,jignit in orgoliul propriu si personal,de-asta a disparut, sa-si linga ranile si sa te scoata din viata lui, ii facusei " rau".
Dupa 3 luni a realizat ca a facut o prostie,de unde erati prieteni si te vedea si vorbeati zilnic,din cauza ca " s-a suparat",s-a trezit ca nici nu se mai poate apropia de tine,doar el s-a suparat!
Acum,i-a " trecut" supararea,ca sa fie macar langa tine.
Stii ce inseamna sa fii indragostit? Toate astea. Vrea sa te vada,sa te atinga, sa-ti vorbeasca, sa fie langa tine 24 de ore din 24...
Degeaba incerci sa-l recapeti ca prieten,el te vede altfel si cea mai mica umbra de refuz il omoara!
Va trebui sa ai grija,sa nu te joci cu sufletul lui.
Daca nu-l vrei,nu ii da sperante false,explica-i foarte clar cum vezi tu lucrurile,pentru ca el e ca inecatul,se agata si de-un fir de pai,doar-doar se salveaza!
Daca te-ai indragostit vreodata,gandeste-te cam cum te-ai fi simtit ca cel de care erai indragostita sa te refuze.
Si, poarta-te cu baiatul asta asa cum ai fi vrut sa se poarte cu tine cel de care ai fii indragostita dar te refuza.
Cu blandete, dar ferma.
Mult noroc!

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ce este comportamentul acesta de "încrezut" la el?
Vezi cum se "manifestă" la școală, nu te arunca cu capul înainte.
Pa, pa.

| vάĝàвøήτ a răspuns:

Sunt sanse sa se fii suppy pe tine pentru ca el tine la tine si are sentimentu`l ca tu nu-l placii deloc.

| D4N13L a răspuns:

Dovada clara a tampeniei ''asteapta ca vine de la sine'' ei bine uite ca n`a fost sa fie pentru baiatu ala sh s-a suparat normalstraight face probabil esti singura fata din visele si viata lui iar tu i`ai spulberat visu` odata cu viatasad :\ el doar cauta dragostea iar tu i`ai dat un simplu nu? pf... da`i o sansa daca merge merge daca nu i arati

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce sa inteleaga daca el te placea laughing. Adica gandeste-te la copii de 5 ani, ce rost are sa ii zici : "Mami nu are banuti acum.", nici unu pentru ca el vreaaaaaaaaaaa!
Exact si cu noi cand vrem sa avem pe cineva anume langa noi.

Pai, ai putea sa intri in jocu lui cu o conditie. Daca nu merge relatia si va despartiti sa ramaneti prieteni.
Si mie mi s-a intamplat exact aceias situatie, adica m-am indragostit de cel mai bun prieten si el nu a mai vorbit cu mine timp de 3 zile asa si nu stiu cum naiba dintr'o data s-a hotarat sa fim impreuna, dar crede'ma era cam ciudatel. Eu cu el fiind obisnuita sa vorbesc toate tampeniile din lume si vorbind pervers, glumind. Pur si simplu parca eram setata pe : Nu trebuie sa zici aia.
Si a fost un pic ciudata relatia chiar daca era dragostea aia maxima.
Acum ce sa zic, incearca, poate ii trece si reveniti la relatia de prietenie. Sau poate cine stie, o sa iti placa si tie mai mult decat prieten.