| Andreeadeea15 a întrebat:

Bună dimineața! Cine ma poate ajuta si pe mine cu o parere, un baiat de la mine din sat a vrut sa avem o relatie dar eu l-am refuzat si nu prea ma atragea, nu stiu cum sa va explic poate pare ceva comic, de atunci a trecut vreo 4 ani de cand nu am mai vorbit si nu ne-am mai vazut, hai totusi sa trecem direct la subict ...eu chiar daca nu îl placeam atunci,am ajuns acum sa ma gandesc numai la el, nu mi-l pot scoate din cap, voi ce credeti mi-a facut farmece? Adica sa ma îndragostesc de el sau ce, astept un raspuns, multumesc!

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

De ce nu îl cauți dacă îți place?

| ibaal a răspuns:

Poate ai mustrari de constiinta si te gandesti la elbig grin
Cu cat stai si ii dai mai multa importanta, cu atat o sa iti manance mai mult timplaughing
Nu exista chestii in care nu creziwinking
Nu sunt farmecehappy!

| Anabela777 a răspuns:

Cand eram la scoala, pe timpul cand toata lumea incepuse sa se combine, un baiat mi s-a confesat dar eu l-am refuzat din cauza ca nu ma atragea, dupa, la fel ca in cazul tau, incepusem sa ma gandesc la el excesiv o perioada, din principiu pentru ca ma tachina mereu si ma enerva, apoi pentru ca brusc se oprise (probabil se plictisise sa umble dupa curu' meu), dar pot spune ca si faptul ca fusese primul baiat care mi se confesase, cat si faptul ca o perioada niciun alt baiat nu ma mai "curtase", ma faceau sa ma gandesc la el. Nu stiu daca te regasesti in povestioara mea. In fine, dupa a intervenit vacanta de iarna si din cauza perioadei aceleia in care nu ne-am mai vazut, am uitat de el si aia a fost. Nu cred ca te-ai indragostit de el, ci mai degraba ai acel gand: "oare cum o fi fost daca as fi acceptat?". Plus ca in cazul in care el este singura ta varianta de tip, si vrei o relatie, atunci automat o sa te faca sa te gandesti la el.

| sadrian46 a răspuns (pentru Anabela777):

Așa am pățit și eu, dar eu eram băiatul din povestea dtale, dar nu umblam după curul ei, că îl avea cam mic. Dar culmea este că o mai visez și acum, chiar azi noapte s-a întâmplat.
Au trecut de atunci 50 de ani.
Ești o dulce și o scumpă.