| source a întrebat:

Incepe asa, am cunoscut o fata mai demult prin intermediul Fb, si ne intelege f bine, a obs ca avem multe comun si suntem pe aceeasi unda, diferenta dintre noi e de 3 ani dar asta nu conteaza prea mult asta-i partea frumoasa; cealalta parte e ca ea are prieten ea nu stie ca o plac, sunt impreuna de 1 an si 6 luni, si am obs ca ei in ultima vreme sau asa am obs eu se cearta mai mereu, el o face in toate felurile si ea vad ca accepta ca tine la el, si apoi se impaca ca de fiecare data, si asa e relatia lor, eu a consolato cand era trista din cauza prietenului si cu ocazia asta ne-am mai vazut; eu stau la "panda" si a rabdare, sa combin cu ea, ca ii place de ea ff mult si nu-mi place cum se comporta el cu ea, merita cineva sa o pretuiasca asa cu e ea; ea mi-a spus in timpul asta ei nu au facut-o, ea inca e virgina, poate sa fie asta un motiv de cearta; as vrea sa ma ajutati cu un sfat sau o sugestie, orice ajutor ii apreciez cel mai bun il premiez cu o funda

Răspuns Câştigător
| eulliric a răspuns:

Johnny fiule laughing ai mers foarte bine pana acum in tandem cu relatia lor, e drept, insa din cate ai povestit aici, cred ca ar fi momentul sa actionezi.si ma refer aici la faptul ca ii poti recunoaste ca o placi, ca iti place sa iti petreci timpul in preajma sa, ca te doare si pe tine cand o doare pe ea.de preferat ar fi sa ii mentionezi ca nu vrei sa ii desparti, fericirea ei este si fericirea ta, insa nici sa o vezi chinuita de trairi nefericite nu iti vine bine.infiltreaza-te mai mult in gandurile ei si la un moment dat isi va da seama ca cel care a fost alaturi de ea atata timp nu ii vrea decat binele.oricum,parerea mea este ca si ea te place, dar mna, e intr-o relatie si asa sunt majoritatea fetelor, nu se pot desparti de actual daca au o relatie indelungata decat in circumstante graaave. sper ca te am putut ajuta. multa bafta acolo }{

2 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Ai adoptat o tehnica foarte buna,nu te-ai amestecat in povestea lor,dar totusi putin ati flirtat. Spune-i ca o vei astepta cat este nevoie,pana isi da seama ca prietenul ei nu o iubeste si respecta cu adevarat. Spune-i ca pentru tine sexul e important,dar daca ea nu vrea asa ceva,nu o vei forta in aceasta directie, si mai spune-i ca tu banuiesti ca si ea simte ceva fata de tine, altfel nu ar fi flirtat un an si ceva.

| ZeePinkStar a răspuns:

Bună:] În primul rând cred că ar trebui să vorbești cu ea, să îi explici că nu-i logic ca prietenul ei să se comporte așa cu ea, mai ales dacă o iubește. Fă-o să înțeleagă ce e bine și ce nu, chiar dacă îl iubește, continuând așa nu face decât să-și facă singură rău. Pe tine te sfătuiesc să îi fi prieten, ascult-o și consoleaz-o! Fi acolo lângă ea când are nevoie de cineva aproape și când e mai liniștită și puteți vorbi, îi spui că te-ai atașat de ea, că aveți multe în comun, vă înțelegeți bine, etc și vezi și care e opinia ei :] Mult succes!:]