| anonim_4396 a întrebat:

Incerc sa fiu cat mai la obiect. Sunt in a 7-a si imi place o fata, eu fiind foarte timid nu i-am spus. Dar de cateva zile ii fac complimente... Nu stiu ce sa fac, sa ii spun ca o plac? Cred ca si ea ma place deoarece ma tachineaza, se baga in seama pe mess si in ore se uita la mine. Faza e ca eu sunt foarte rusinos si imi este jena de ce ar putea crede daca ii spun, poate doar eu am impresia ca si ea ma place. Este in clasa cu mine, iar daca ii spun ca o plac m-am gandit ca le-ar spune la colegi... Va rog spunetiva parerea sa ii spun ca o plac sau nu.

Multumesc anticipat.

Funda raspunsurilor care au legatura cu intrebareahappy.

Răspuns Câştigător
| ZuuZyYyYyZ a răspuns:

Pai man nu trebuie sa fii timid uite eu sunt tot in a 7 am fost si eu timid pana am laut inima in dinti si ce am vrut am facut si cu colegi dai drk si asa cas prostii nu? laughing nu conteaza ce cred colegi conteaza ce crezi tu, tu alegi funditaaa :X?

7 răspunsuri:
| RuxiiiHaHa a răspuns:

Buna happy ideeea e k daca ea de baga in seama s-ar putea si ea sa te placa. Ar trebui sa o tachinezi si tu un pic ca sa vada ca o placi. Cu complimentele ai grija sa nu exagerezi ca dupa aia se simte prostwinking (nu-ti zic sa nu ii zici deloc dar nu exagera :d ). Pe tine nu trebuie sa te intereseze ce cred ceilalti colegi pentru ca aia daca isi tot bat joc, nu o sa ajunga nici pana la 16 ani sa aiba prietenawinking. Ar trebui sa ii spui fetei ca o placi dar fa-o intr-un mod mai diferit (adica nu ca restul gen: eu te plac si ma gandeam daca vrei sa fi cu mine. spune-i : uite, eu te plac de cv timp si ma intrebam daca si tu ma placi :d daca spune da, fa-i o propunerehee hee sper ca ti-am fost de ajutor happy Succes>big grin

| Vl4dootz a răspuns:

Incearca sa-ti gasesti curajul sa stai de vorba cu ea.

| dydytza a răspuns:

Eu as zice sa lasi timiditatea la oparte si sa fii mai indraznet.Nu trebuie sa iti fie rusine sa ii spui ca o placi. Daca nu poti sa eu spui, scrie-i pe o foie si eu pui pe banca. SUCCES SI TIMIDITATEA LA O PARTE

| AlexandruChirita4192 a răspuns:

Parerea mea e ca daca nu faci nimic ramai in situatia de acum. Daca vorbesti cu ea si ii spui ce simti ai o sansa sa incepeti ceva frumos. Daca vorbesti cu ea si se poarta aiurea, asta e. Succes.

| NimeniDarCineva a răspuns:

Mie intotdeauna mi-a fost teama de raspunsurile negative, si mi-e sa nu ma fac si de rahat daca le spune colegilor.

| NimeniDarCineva a răspuns:

Dupa cum ziceam de ce mi-a fost teama aia a si fost i-am dat un mesaj si poc a spus ok... apoi i-am mai dat unul si am intrebat-o daca sentimentul e reciproc si din pacate nu e. Eh asta e. Totusi multumesc celor care au raspuns.

| 123456789qwertyuiopasdfghjklzxcvbnm a răspuns:

Du-te si vorbeste cu ea in particular vezi ce parere are ea despre tine daca si ea te place atunci lucrurile se vor schimba