| anonim_4396 a întrebat:

Increderea in persoana iubita, vine de la sine, ori mereu trebuie fapte, pentru o a recapata?

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu stiu cum e la altii dar mie imi trebuie fapte pentru a o recapata

| FORMULADTI a răspuns:

Daca iubesti, ai incredere. DAca nu ai incredere, nu iubesti.Asta e lege a naturii.in fine nu stiu situatia ta, dar increderea intr-o relatii e cea mai presus.nu e incredere, nu e nimic. Sper ca te-am ajutat! happy

| neutrino a răspuns:

Cred ca ai incurcat putin termenii. Inainte de a recapata, trebuie sa pierzi. Daca ai pierdut increderea in persoana iubita, totul se duce de rapa si nu mai poate fi vorba de incredere in acea persoana.

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Cam trebuie prin fapte deoarece poate acea persoana care o iubesti nu simte la fel.
O zi buna!

| Vix999 a răspuns:

Depinde de la persoana la persoana.
Eu de exemplu ofer increderea de la inceput. Pe de alta parte ma astept ca increderea oferita de mine sa fie sustinuta si de faptele partenerului. Nu ma astept la gesturi marete, ci la acel sentiment de siguranta.
Eu merg pe principiul ca daca e sa se intample ceva se va intampla asa ca de ce sa ma stresez inainte?
Daca e sa ma insele sau sa ma minta la un moment dat tot aflu ...asa ca pentru ce sa-mi ocup mintea, ziua si energia cu suspiciuni inutile? big grin

| Mihaela0011 a răspuns:

De la sine nu vine nimic.Increderea vine din fapte, din atitudini si chiar din gesturi.