| ﭿTroubledSoul a întrebat:

Cum iti poti recapata increderea in oameni?

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Incercand in continuare.
Insa sincer, nu ar trebui sa te increzi niciodata prea mult in oameni. Oamenii sunt egoisti, dar sunt si frumosi. Nu trebuie sa te izolezi de oameni. Cunoaste-i, bucura-te de prezenta lor, bucura-te de timpul petrecut cu ei, dar nu te baza pe nimeni decat pe tine.

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Presupun cand vei da peste oamenii sinceri da asta e o raritate in ziua de azi

| T0T a răspuns:

Mai bine să nu încerci să faci acest lucru.

| RainmakerX a răspuns:

"As gratia hotul daca nu as stii ca maine o sa-l gasesc in curtea vecinului, acesta crezand ca in sfarsit a dat norocul peste el si ca nu o sa mai fie prins."
Citadela- Antoine de Saint Exupery

Este cam acelasi lucru...De ce sa te increzi in cineva care mai mult ca sigur te va dezamagi din nou. Te-a ranit odata, vrei s-o faca iar? Daca a facut-o prima data atunci este cu atat mai usor sa o faca din nou.

| KamaSutra a răspuns:

Nu merita, pana la urma te vor dezamagi din nou

| Suck a răspuns:

Sa nu te increzi niciodata in oameni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poți.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La cum sunt oamenii in ziua de azi NU poti.doar in tine trebuie sa ai incredere sa nu uiti asta, oricat de credibile ar parea unele persoane tot te vor dezamagi la un moment dat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nicicum oamenii care te-au tradat nu mai pot fi readusi. PUNCT.

| ubox7007 a răspuns:

Chestia asta mi se pare tampita, de ce nu incerci sa fi realist si sa vezi ca nu e vorba de incredere, este vorba de actiuni si rezultatele acestora.

| RaisaPretty a răspuns:

Greu...